Grega Bole Bjorg Lambrecht Tim Wellens Dirka po Beneluksu

Četrtek, 15. 8. 2019, 17.03

Dirka po Beneluksu, 4. etapa

Prva zmaga za belgijsko moštvo po smrti Bjorga Lambrechta

Belgijski kolesar moštva Lotto Soudal Tim Wellens je nov vodilni na Dirki po Beneluksu. Vodstvo v skupnem seštevku je prevzel po zmagi v četrti, 96,2-kilometrski gorski etapi s startom in ciljem v Houffalizu.

Wellens je bil član ubežne skupinice, v kateri sta bila še Švicar Mark Hirsch (Sunweb) in Belgijec Laurens De Plus (Jumbo-Visma). V zaključku sta v boju za prvo mesto ostala le Wellens in Hirsch, o zmagi pa so zopet odločali centimetri.

Za moštvo Lotto Soudal je to prva zmaga po tragični nesreči njihovega mladega upa Bjorga Lambrechta v začetku meseca.

Wellens je prevzel tudi skupno vodstvo na dirki, zmagovalec prvih treh etap, Irec Sam Bennett (Bora-hansgrohe), je danes zaostal in v skupni razvrstitvi zdrsnil na četrto mesto, za tri današnje ubežnike.

Edini slovenski kolesar na dirki Grega Bole (Bahrain Merida) je na današnji etapi z zaostankom 15 minut in sedmih sekund zasedel 95. mesto, skupno je 143. (+ 24:29).

Jutri kolesarje čaka veliko napornejša, peta etapa, 191,4-kilometrska preizkušnja od Riemsta do Venrayja. Dirka se bo končala v nedeljo.