12. 3. 2011,
19.47

Sobota, 12. 3. 2011, 19.47

Jarcu že tretjič Memorial Nevio Valćić

Blaž Jarc je slavil na 5. izvedbi enodnevne kolesarske dirke za Memorial Nevio Valćić, ki je potekala v hrvaški Istri. Na 2. mesto se je uvrstil Vladimir Kerkez.

Dirko, ki je bila dolga 165 kilometrov, so krojili kolesarji slovenskih klubov. Petdeset kilometrov do cilja je glavnini pobegnila skupina šestnajstih kolesarjev. Blaž Furdi, Jure Žagar, Blaž Jarc (vsi Adria Mobil), Vladimir Kerkez, Gašper Švab (oba Sava), Klemen Štimulak (Radenska), Robert Vrečer in Matej Mugerli (oba Perutnina Ptuj) so bili slovenski kolesarji v ubežni skupini. Vse do 20 kilometrov pred ciljem so bili ubežniki složni. Nato so se pričeli vrstiti poskusi pobega, pri katerih je bil najbolj vztrajen Mugerli.

Zato sta tempo na čelu pričela narekovati Žagar in Furdi in o zmagovalcu dirke je odločal ciljni sprint celotne ubežne skupine. Svojo tretjo zmago na tej dirki (2008 in 2010) je slavil Blaž Jarc. Vladimir Kerkez je zasedel 2. mesto.