7 let, 12 mesecev

liga NHL New Jersey Devils New York Rangers

Ponedeljek, 14. 5. 2012, 20.41

Rangers v zadnji tretjini strli New Jersey

V hokejski ligi NHL so v finalu vzhodne konference povedli New York Rangers, ki so na domačem ledu ugnali New Jersey Devils (3:0). Vsi trije zadetki so padli v zadnji tretjini.

Ekipa iz velikega jabolka je tekmo v svojo korist odločila šele v zadnji tretjini, ko so bili uspešni Dan Girardi, Chris Kreider in Artem Anisimov. Drugo tekmo bo v noči na sredo gostil New York.

Rangers so bili v polju boljši, več so streljali na gol, toda več lepih priložnosti so vendarle imeli gostje. Zach Parise bi New Jersey kar nekajkrat lahko popeljal v vodstvo, a švedski vratar Henrik Lundqvist je bil vselej na mestu. Tako v prvih dveh tretjinah golov ni bilo, v zadnjem pa so domači dosegli kar tri. Najprej je ob številčni premoči že v 53. minuti zadnjega dela s strelom z modre črte zadel branilec San Girardi, po protinapadu je na 2:0 je po protinapadu povišal "rookie" Chris Kreider, v predzadnji minuti pa je končni izid postavil Rus Artem Anisimov, potem ko so gosti vratarja zamenjali s šestim igralcem.

"Odlika dobrega vratarja je, da brani, ko je to najbolj potrebno. Vesel sem, da je nekaj takega danes uspelo meni. Nisem imel veliko dela, a ko je bilo treba posredovati, sem bil zanesljiv. Prva tekma je vedno zelo pomembna, toda do konca serije bomo imeli še veliko dela. Tudi sam bom moral biti na ravni, kot sem bil danes," je bil po tekmi zadovoljen Lundqvist, ki je za drugi "shutout" v končnici potreboval 21 obramb. V medsebojnih tekmah letošnje sezone je zdaj s 4:3 v korist New Yorka.