12.58

8 let, 3 mesece

Petek, 7. 12. 2012, 12.58

Odpraviti individualne napake in obrniti krivuljo

Za Triglavani ni najboljši teden, saj so vknjižili dva poraza, a že jutri jih čaka nova priložnost za nabiranje točk. Anže Markovič meni, da z zmanjšanjem individualnih napak zmaga lahko ostane doma.

Hokejisti kranjskega Triglava so po treh zaporednih porazih, dveh z vodilnim Zell am See-jem in enim proti Slaviji, padli na zadnje mesto letvice INL. A iz prve tretjine nedeljske tekme proti ''severnim medvedom'', ko so ''orli'' vodili s 4:1, lahko črpajo spodbudo in samozavest za prihajajoče tekme, na katerih se bodo borili za končnico. Kljub preobratu Zell am See-ja v nadaljevanju tekme, napadalec Anže Markovič pravi, da tekme niso odigrali slabo: ''Začeli smo zelo dobro, morda so bili oni še nekoliko utrujeni, ker so imeli dan prej tekmo. Nadaljevanje pa niti ni bilo tako zelo slabo, a spet so se pojavljale individualne napake, ki pa jih tako močna ekipa, kot je Zell am See, zna izkoristiti. V svojih vrstah imajo namreč par posameznikov, ki vsako napako izkoristijo.'' In prav v individualnih napakah se skriva odgovor o velikem številu prejetih zadetkov, (na zadnjih dveh obračunih se je kranjska mreža zatresla sedemkrat), kar potrdi tudi Markovič: ''Če naredimo preveč individualnih napak, s tem nasprotniku ponudimo veliko lahkih priložnosti, zaradi tega je hitro lahko veliko golov na tekmi,'' in doda: ''Tudi mi smo prvo tretjino dali štiri gole. Toliko golov ponavadi težko damo v celi tekmi, ampak nam je uspelo, ker smo igrali zelo enostavno in agresivno.''

Brez individualnih napak in s konstantnostjo nad Feldkirch

Prav enostavna igra in agresivnost bosta pomembni tudi v soboto, ko v Kranju gostuje Feldkirch, trenutno tretje moštvo v ligi INL. ''S Feldkirchom smo dvakrat izgubili, a smo bili obakrat zelo blizu. Morali bomo biti zelo agresivni in odgovorni v obrambi, pa tudi enostavnost bo pomembna. Če bomo igrali enostavno, mislim, da bo na koncu pozitiven rezultat,'' o ključni elementih sobotne igre razmišlja 26-letni član kranjskih ''orlov''. Ob tem pa opozori tudi na nekatere slabosti, ki jih morajo odpraviti: ''Naše pomanjkljivosti so v individualnih napakah in pa nihanjih, ko prvo tretjino odigramo zelo dobro, drugo pa slabo. Nihanja moramo odpraviti in ohraniti konstantnost skozi vso tekmo. Pozna se namreč, da je liga zelo močna, v njej igra mnogo izkušenih fantov, konstantnost pa prinesejo ravno izkušnje.''

Čeprav trije zaporedni porazi niso najboljša popotnica pred novim obračunom, je veliko bolj razveseljujoče dejstvo, da so ekipe na letvici zelo blizu in da je četrto mesto, ki vodi v končnico, dosegljivo prav vsem ekipam. Tudi Markovič verjame, da negativni niz lahko kaj kmalu spreobrnejo v pozitivnega: ''Vsekakor trije zaporedni porazi niso dobri, ampak moramo gledati pozitivno. Ta krivulja se mora enkrat obrniti in verjamem, da se bo to zgodilo že v soboto.'' Krivuljo bo pomagala obrniti skoraj vsa ekipa, tudi novopečena članska ''risa'' Anže Kuralt in Jan Berčič, pod vprašajem pa je nastop Mihe Ahačiča, ki ima težave z mišico.