1. 5. 2011,
23.45

Nedelja, 1. 5. 2011, 23.45

Norvežani mučili ZDA, Latvijci Finsko

V drugem krogu hokejskega SP na Slovaškem so Američani šele v zadnji tretjini tekme strli odpor Norvežanov, Čehi so s 6:0 odpravili Dance, Švedi pa s 3:0 Avstrijce. Finci šele po kazenskih strelih.

Norvežani so tudi proti Američanom prikazali všečno predstavo in dve tretjini tekme vodili. V prvi tretjini so hitro dvakrat zatresli mrežo ameriškega vratarja Ala Montoye, gola za Skandinavce sta dosegla Ken Andre Olimb in Anders Bastiansen. Američani so nato dolgo le nemočno poskušali znižati zaostanek, a strelcem ZDA se je odprlo šele v zadnji tretjini, ko so norveškega čuvaja mreže Larsa Haugna premagali dvakrat Nick Palmieri, Jack Skille in Craig Smith. V večerni tekmi so Švedi zanesljivo, s 3:0 premagali Avstrijce, ki se bodo tako v sredo z Norvežani borili za napredovanje.

Čehi niso imeli večjih težav z Danci, vratar slednjih, Patrick Galbraith, je bil premagan šestkrat. V češki vrsti sta po dvakrat zadela Michael Frolik in Milan Michalek, po enkrat pa še Tomaš Plekanec in Petr Prucha. Zvečer so Latvijci hudo namučili Fince, redni del napetega obračuna se je končal z neodločenim izidom 2:2, zmagovalca ni prinesel niti podaljšek in odločali so tako kazenski streli. Zmago in dve točki so na koncu vendarle vknjižili Finci.

Prenose tekem svetovnega prvenstva lahko prek spleta spremljate tukaj.