19.37

NHL New York Rangers San Jose Sharks

Nedelja, 18. 10. 2015, 19.37

New York Rangers prerešetali mrežo San Joseja

V noči na torek je bila v ligi NHL na sporedu le ena tekma. New Yorka Rangers so na domačem ledu visoko premagali San Jose. Tekma se je končala z izidom 4:0.

Izkazal se je finski vratar Antti Raanta, ki je v debiju pri rangerjih zaustavil prav vseh 22 strelov gostov. Raanta je tako postal komaj četrti vratar, po Halu Winklerju (1926), Johnu Rossu Roachu (1928) in Marcelu Pailleju (1957), v zgodovini franšize iz New Yorka, ki je na prvi tekmi s svojim novim moštvom ostal nepremagan pred vrati. Šestindvajsetletni vratar, ki se je k Newyorčanom pridružil letos junija, je vpisal še četrti karierni shutout.

"V glavi se mi je vrtela le ena misel in to je bila zmaga. Moram pohvaliti tudi našo zelo dobro obrambno linijo," je bil zadovoljen Raanta, ki je zadnjo sezono preživel v vrstah drugoligaškega Rockford Icehogs v podružnični ligi AHL preden ga je Chicago Blackhawks poslal k rangerjem v zameno za Ryana Haggertyja.

Prvi gol na tekmi je v 11. minuti zabil Marc Staal, v drugi tretjini je bil uspešen Mats Zuccarello, v zadnji pa sta nasprotno mrežo zatresla še Jesper Fast in Viktor Stalberg. Moštvo iz New Yorka je tako slavilo zmago po treh zaporednih porazih ter se zavihtelo na prvo mesto v metropolitanski skupini. Pri gostih je Martin Jones zbral 24 obramb za San Jose, ki je na šestih tekmah doživel drugi poraz.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja bo tretjo zaporedno zmago lovil v noči na petek v gosteh pri San Joseju.