22.02

Jan Muršak New Jersey Devils liga NHL Detroit Red Wings

Petek, 25. 1. 2013, 22.02

Muršakov Detroit ugnal Minnesoto, polom Anaheima

V severnoameriški profesionalni hokejski ligi NHL je Detroit našega Jana Muršaka, ki pa je poškodovan in ne igra, ugnal Minnesoto (5:3). Pravi polom so doživeli v Anaheimu.

Detroit Red Wings je v severnoameriški hokejski ligi NHL s 5:3 na domačem ledu premagal moštvo Minnesota Wild. Pesničan Jan Muršak zaradi poškodbe ni igral za Detroit. Rdeča krila so tekmo odločila v drugi tretjini, ki je bila bogata z zadetki. Todd Bertuzzi je tekmo končal z dvema goloma, Pavel Dacjuk se je izkazal z zadetkom in dvema podajama. Detroitu pa je končno stekla tudi igra z igralcem več, potem ko so zapravili prvih 17 "power playev" nove sezone, so tokrat dva izkoristili. Zanimivo je, da so zdaj le še prvaki iz Los Angelesa v novi, skrajšani sezoni brez zadetka ob igralcu več.

Pravi polom so doživeli v Anaheimu. Kako hitro se obrnejo stvari, so na tekmi z Vancouvrom lahko videli domači hokejisti. Pred petimi dnevi so v gosteh premagali kanadsko ekipo s 7:3, tokrat so z istim tekmecem na svojem ledu izgubili z 0:5. Cory Schneider je s 30 obrambami petič v karieri ostal brez prejetega gola, Mason Raymond pa je dosegel dva gola. Na tekmi v Winnipegu se je po prvi tretjini zdelo, da bo imel zvezdnik Pittsburgha Sidney Crosby svoj večer. Za goste je zadel dvakrat v prvih 20 minutah, nato pa se je pingvinom ustavilo. Evander Kane, Dustin Byfuglien in Andrew Ladd so v drugi tretjini poskrbeli za preobrat, Blake Wheeler pa je za piko na i zadel še v zadnji za končnih 4:2, kar je bila prva domača zmaga kanadske ekipe v sezoni.