Torek, 13. 11. 2012, 12.52
8 let, 8 mesecev
Medveščak odpušča, kaj se dogaja v Pagéjevem Salzburgu?
Med reprezentančnim odmorom je bilo v ligi EBEL, ki se bo v sredo nadaljevala s tekmami 20. kroga, vse prej kot dolgčas. Vodstvo lige je za dober mesec (iz 11. novembra na 15. december) podaljšalo obdobje, ko klubi lahko preizkusijo hokejiste, in obdobje prestopov iz 31. januarja na 15. februar. Nove odločitve so očitno vplivale na zagrebški Medveščak, ki se je sporazumno razšel z napadalno trojico. Zagreb tako zapuščajo Andrej Hebar, ki je odigral šest tekem in ostal brez gola ali podaje, Kanadčan Liam Huculak, ki se na devetih odigranih tekmah prav tako ni vpisal med strelce ali podajalce in posledično ni prestal preizkušnje ''medvedov'', in še en Kanadčan Alex Leavitt. Slednji se od Zagreba poslavlja s 13 tekmami, golom in štirimi podajami. Kam jih bo zanesla pot, še ni znano.
''Prestopi'' tudi v Linzu, nervoza v Salzburgu – bo odšel še kdo?
Odmor pa ni prinesel odpuščanj le v Medveščaku, pač pa se je po štirih letih od aktualnih državnih prvakov iz Linza poslovil Alex Westlund, ki se ni sprijaznil z novo vlogo, položajem tretjega vratarja. Številka ena med vratnicama Linza je postal David LeNeveu.
Zelo pestro je v Mozartovem mestu, kjer je nervoza po nič kaj obetavnem začetku, Salzburg po 19 krogih zaseda skromno deveto mesto, očitno prisotna tako pri trenerju Pierru Pagéju kot pri igralcih, ki težko sledijo njegovim zahtevam. Ali pa se jim preprosto ne ljubi. Kanadski strateg je namreč že večkrat omenil, da so treningi v Salzburgu intenzivnejši kot v NHL-u in KHL-u. Kot kaže, treningom in Pagéju nista bila kos NHL-ovca David Clarkson in Tobias Enström, ki sta po besedah Pagéja pred prihodom v Salzburg na široko razlagala, da sta pripravljena na vse napore in da jima brez trdoživih treningov živeti ni. A njuna avstrijska zgodba se je končala po manj kot mesecu.
Znano je, da s svojo vlogo in predvsem minutažo ni zadovoljen čuvaj salzburške mreže Bernd Brückler. Avstrijski reprezentančni vratar je od prihoda k ''rdečim bikom'' dobil le dve priložnosti za branjenje. Vsekakor manj, kot si je vratar z dolgoletnimi izkušnjami iz ruske lige pred prihodom v Avstrijo zamislil in za katerega je bila reprezentančna akcija v Ljubljani ''balzam za dušo'', saj je lahko opravljal delo, ki ga najbolje obvlada. A dokler bo Luka Gračnar tako zanesljiv, bo verjetno ostalo tako, vsaj če gre verjeti Pagejévim besedam, da je mladi Hrušičan zanj trenutno prva izbira in da je navdušen nad njegovim trdim delom. Očitno pa karizmatični trener ni preveč navdušen nad ključnimi hokejisti Salzburga Matthiasom Trattnigom, Manuelom Latuso in Thomasom Rafflom, ki bi morali biti nosilci igre. Za avstrijski spletni portal je namreč dejal: ''Naši 'najboljši' hokejisti bi morali biti najboljši. Pa niso. In to moramo spremeniti.''
Kako se bodo ekipe v razširjenem avstrijskem prvenstvu znašle po desetdnevnem premoru in komu je ta najbolj koristil, bo znano že v sredo, ko se bodo moštva v ligi EBEL vrnila v tekmovalni ritem.