21.13

7 let, 12 mesecev

Ponedeljek, 16. 2. 2009, 21.13

Koch odločil prvo tekmo v Salzburgu

V torek so ekipe v hokejski ligi EBEL odigrale prve tekme četrtfinala. Acroni Jesenice so v Salzburgu dvakrat vodile, na koncu pa morale priznati premoč nasprotniku po podaljšku.

"Železarji" še naprej ostajajo brez zmage v Salzburgu. Tokrat jim je dobro kazalo, saj so z dvema zadetkoma Tomaža Razingarja (ob slednjem je blestel vratar Matthew Yeats) z 2:1 vodili do 53. minute, ko je izenačil Marco Pewal. V podaljšku je srečanje odločil prvi strelec "rdečih bikov", Thomas Koch. Že v četrtek bodo imeli Jeseničani priložnost za maščevanje.

KAC na prvi tekmi ni ponovil napake iz minule sezone. Innsbruck je sicer dobil prvo tretjino z 2:1, vendar pa so nato Celovčani stopili na plin in na koncu "razbili" nasprotnika z 8:2. Do visoke zmage so prišli tudi igralci Dunaja, ki so Gradcu vsako tretjino zabili dva zadetka in se na koncu veselili zmage s 6:0. Linz je prišel do tesne zmage v gosteh v Beljaku z 2:1, v vratih je blestel vratar Alex Westlund.

Končnica prinaša tudi dve sistemski spremembi. Odločitve s kazenskimi streli v končnici ni, temveč se v primeru neodločenega izida igrajo podaljški do prvega gola, oz. 20 minut. Vse tekme končnice sodita dva glavna sodnika.