4 leta, 9 mesecev

liga INL HK Playboy Slavija HK Triglav Kranj HK Celje HKMK Bled HDD Sij Acroni Jesenice

Sobota, 17. 1. 2015, 10.07

Jeseničani premagali vodilni Bregenzerwald

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi 3. kroga 2. dela mednarodne lige INL premagali vodilno moštvo prve skupine Bregenzerwald s 6:2.

Jeseničani doslej v sezoni še niso premagali Bregenzerwalda, tokrat pa so stopili na plin že na začetku. Gostje, ki so v Podmežaklo prišli kot vodilna ekipa drugega dela sezone, so že v prvi tretjini dobili tri gole, uspešni so bili David Sefič, Sašo Rajsar in Damir Ejup, ko pa je Luka Tošič v 30. minuti povišal na 4:0, se je obetala visoka zmaga Gorenjcev. Čeprav so gostje nato z dvema zadetkoma preprečili ničlo, pa niso mogli preprečiti poraza, za jeseniško zmago sta piko na i postavila Ejup z drugim golom in Andrej Židan.

V slovenskem obračunu spodnjega dela lige je Playboy Slavija s 6:2 premagala MK Bled. Tekma je bila podobno kot jeseniška odločena že sredi druge tretjine, ko je bilo na semaforju 5:0, gostom pa je nato uspelo le še nekoliko ublažiti poraz.

Celjani so bili v Kapfenbergu v igri do začetka druge tretjine, ko so domači povišali na 3:2, do 40. minute pa na 5:2. V zadnjem delu so nato le še vzdrževali visok naskok. Kitzbühel pa je premagal Triglav s 3:0, a so domači Kranjčane strli šele ob koncu tekme s tremi zadetki v zadnji tretjini.