HDD Jesenice Alpska liga

Sobota, 18. 9. 2021, 22.20

Alpska liga, 18. september

Jeseničani napolnili gol Fasse

HDD Jesenice | Jeseničani so Fasso odpravili z 8:2. | Foto HDD Sij Acroni Jesenice

Jeseničani so Fasso odpravili z 8:2.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali Fasso z 8:2 (0:0, 4:1, 4:1).

Jeseničani so, podobno kot na prejšnji tekmi, ko so zmagali v Linzu, po zadržani prvi tretjini v nadaljevanju stopili na plin na na koncu zanesljivo zmagali.

Danes so v domači Podmežakli po prvem delu brez golov celo dovolili tekmecem, da so povedli v 21. minuti. A potem je bil odgovor hiter in učinkovit. Od 25. do 39. minute so železarji dosegli štiri gole (Jesper Viikila, Gašper Glavič, Luka Ulamec, Andraž Zibelnik). V tem delu igre so Jeseničani povsem prevladovali in imeli razmerje strelov 23-4.

Podobno je bilo nato tudi v zadnji. Čeprav je bilo jasno, da bo Fassa težko prišla do preobrata, domači niso popuščali. Tudi v tem delu igre so zadeli štrikrat, med 45. in 55. minuto so bili uspešni še Eetu Elo, Luka Ščap, Erik Svetina in Patrik Rajsar, tako da je bilo na koncu na semaforju visokih 8:2.

Naslednja tekma Jeseničane, ki imajo po treh tekmah nove sezone dve zmagi in poraz po kazenskih strelih, čaka v četrtek, ko bodo gostovali pri drugi celovški ekipi.

HDD Sij Acroni Jesenice : Fassa 8:2 (0:0, 4:1, 4:1)
Gardena : Zell am See 2:3
Red Bull Salzburg II : Lustenau 4:3 - podaljšek
Vienna Capitals II : Sterzing Vipiteno 3:6
Kitzbuhel : Ritten 0:1 - podaljšek
Merano : Linz II 3:4

Asiago : Bregenzerwald 3:4
Cortina : KAC Future Team 2:0