22.43

poročilo Olimpija Gradec hokej

Četrtek, 12. 2. 2015, 22.43

Gradec v Tivoliju brez težav zadržal prednost

Hokejisti Olimpije so v tekmi 2. kroga 2. dela lige Ebel izgubili z Gradcem z 0:2 (0:1, 0:1, 0:0).

Ljubljanski hokejisti so v drugem delu razširjenega avstrijskega prvenstva, kjer gre v spodnjem delu lestvice za uvrstitev v končnico, slabo začeli in izgubili z Bolzanom z 1:7. Zato je druga tekma doma proti Gradcu že pomenila pomemben mejnik v boju za preživetje.

Ljubljanski hokejisti so si v začetku tekme pripravili nekaj priložnosti, vendar vratar Danny Sabourin ni klonil. Kazen je prišla sredi tretjine, ko je po slabem posredovanju domačega vratarja Miike Wiikmana plošček končal za njegovim hrbtom. Naslednja lepa priložnost za domače je bilo obdobje številčne prednosti, ki pa je ostalo neizkoriščeno in po prvih 20 minutah so bili gostje v minimalni prednosti.

Po zadržanem nadaljevanju na obeh straneh je Tyler Cuma v 27. minuti grobo zrušil Žigo Pešuta. Petminutno kazen na strani Gradca pa so Ljubljančani slabo izkoristili, saj so si pripravili le malo akcij in proti vratom tekmecev sprožili samo en strel. Povsem drugače je bilo na drugi strani, kajti gostje so svoj "power-play" nekaj minut zatem hitro izkoristili in utrdili vodstvo v 37. minuti.

Zmaji so sicer v zadnjem delu pokazali željo po zadetku, plošček je bil nekoliko več pred vrati Gradca, manjkale pa so odločilne poteze za gol. Gostje so tako brez večjih težav zadržali prednost in odnesli obe točki na Štajersko. V naslednjem krogu bo Olimpija v nedeljo igrala v gosteh pri Innsbrucku.