Sobota, 24. 9. 2016, 20.36

Alpska liga, od 20. do 24. septembra

Aleš Kranjc se je vrnil na led z zmagovitim zadetkom neporaženih Jesenic #video

HDD SIj Acroni Jesenice | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejisti Jesenic po treh tekmah v Alpski ligi ostajajo stoodstotni. Po dveh visokih zmagah (z 8:2 so opravili z Gardeno, s 6:1 pa s Cortino) so s 4:2 premagali drugo ekipo Salzburga. Zmagoviti zadetek je prispeval Aleš Kranjc, ki je zaigral prvič po poškodbi. To je skupil na olimpijskih kvalifikacijah v Minsku. Kranjčani s štirimi zadetki povratnika Anžeta Terlikarja slavili v državnem prvenstvu.

Jeseničani so po dveh obračunih z italijanskima moštvoma palice prekrižali z avstrijskim kolektivom, drugo ekipo Salzburga, in hitro na noge dvignili domače občinstvo. Eric Pance je še enkrat več dokazal, da ima nos za zadetke (zadel je na vseh tekmah Alpske lige, na premieri kar trikrat) in mrežo gostov zatresel že v 34. sekundi tekme.

Avstrijcem je pred prvim odmorom uspelo izenačiti, v drugi tretjini pa je železarje v vodstvo popeljal Shane Heffernan. Tudi na njegov zadetek so imeli severni sosedi odgovor in v 35. minuti še drugič premagali Roka Stojanoviča, ki je tokrat dobil prednost pred Žanom Usom.

Ovirala ga je le mrežica

A ni prav dolgo ostalo pri izenačenju. Povratnik v moštvu, reprezentant Aleš Kranjc, ki ga je na zadnji tekmi olimpijskih kvalifikacij proti Belorusiji tekmec z drsalko zadel v obraz in je zaradi počene ličnice in zlomljenega nosu izpustil prva obračuna, je v 37. minuti poskrbel za tretje jeseniško vodstvo na tekmi. Njegov zadetek se je na koncu izkazal za zmagovitega, piko na i tretji zmagi na tretji tekmi pa je v zadnji minuti tekme postavil Jure Sotlar.

Aleš Kranjc se je po poškodbi vrnil v tekmovalni ritem. Obraz mu je varovala zaščitna mrežica, kot pravi, je to edina stvar, ki mu je med sobotno tekmo malce otežila igranje. | Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič Aleš Kranjc se je po poškodbi vrnil v tekmovalni ritem. Obraz mu je varovala zaščitna mrežica, kot pravi, je to edina stvar, ki mu je med sobotno tekmo malce otežila igranje. Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

"Na tekmi nisem imel nobenih težav, poškodba me ni ovirala, malo je bilo težko igrati z mrežico, ki ovira pogled. Salzburg nas ni presenetil. Njihov stil igre je znan, posnemajo ga od prve ekipe, imajo enake treninge in isti princip.

Veliko drsajo, ne morejo pa še igrati na telo, saj niso še dovolj fizično močni in nimajo toliko izkušenj, da ne bi v tem delu igre delali napak. Mislim, da smo igrali dobro, izkoristili smo, kar so nam dali, narekovali smo tempo, nismo se niti branili niti podredili," je v klubski diktafon po zmagi povedal Kranjc.

Varovanci Nika Zupančiča so po treh obračunih s popolnim plenom in razliko v golih +13 na prvem mestu. Po Salzburžanih jih novo srečanje čaka v sredo, ko bodo gostovali pri Neumarktu.

Vrhunci tekme HDD Jesenice : Salzburg II

Alpska liga, 20. do 24. september

Torek, 20. september:
Lustenau : Vipiteno 4:2
Feldkirch : Val Pusteria 5:6

Sreda, 21. september:
Cortina : HDD Sij Acroni Jesenice 1:6 (0:2, 1:0, 0:4)
Kalan 15. (PP1), Sodja 18. (PP1), Heffernan 43., DiCasmirro 50. (PP2), Magovac 52., Pance 55.

Kitzbuhel : Ritten 4:7 (1:2, 1:1, 2:3)
Neumarkt : Bregenezerwald 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Gardena : KAC II 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)

Sobota, 24. september
HDD Sij Acroni Jesenice : Red Bull Salzburg II 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Pance 1., Heffernan 27., Kranjc 37., Sotlar 60.; Valach 17., Winkler 35.

Terlikar s pokrom zadetkov prerešetal Zagreb

Kranjski Triglav je v soboto odigral prvo tekmo nove sezone državnega prvenstva. Orli so na gostovanju pri KHL Zagreb slavili z 2:6, štirikrat je zadel povratnik v kranjskem dresu Anže Terlikar, ki je nazadnje igral na Jesenicah.

Mariborčani so bili na gostovanju manj uspešni z maloštevilčno ekipo so gostovali pri Medveščaku UU in izgubili z 1:4.