9. 5. 2009,
19.35

Sobota, 9. 5. 2009, 19.35

Žolnirjeva zmagala tudi v Tuniziji

Slovenska judoistka Urška Žolnir je znova navdušila, saj je na tekmi svetovnega pokala v Tuniziji ukanila vse tekmice in se veselila novega uspeha. Vesna Džukič je bila peta.

Prvi dan svetovnega pokala v Tuniziji so nastopili štirje slovenski predstavniki, najbolje pa se je odrezala evropska prvakinja Urška Žolnir, ki je v kategoriji do 63 kg osvojila prvo mesto.

Pri moških sta oba borca ostala brez uvrstitve, ko sta izgubila že svoj prvi obračun. V kategoriji do 66 kg je bil Simon Mohorovič v prvem krogu prost, v drugem pa izgubil proti Gruzijcu Šalvi Kardavi za juko. V prvem krogu je izgubil tudi povratnik po poškodbi Sašo Jereb, od katerega je bil boljši Španec Miguel Romero. Slednji je bil prav tako boljši za juko.

Tekmice znova ugnala z iponom

Dekleti sta se odrezali veliko bolje. Vesna Džukič je bila v kategoriji do 57 kg peta. V prvem krogu je bila prosta, nato pa je za juko premagala Belgijko Juilo Baeyens. Sledil je obračun proti Madžarki Hedvigi Karakas, ki ga je izgubila (0:10). Žolnirjeva je do finala prišla podobno kot na evropskem prvenstvu, kjer se je veselila zlatega odličja. Vse tekmice je ugnala z iponom (10:0). Začela je z zmago proti Rusinji Alini Pukovi, nato ugnala Tunizijko Khaoulo Miraoui, v polfinalu pa še Francozinjo Mariello Pruvost. Tudi v finalu ni bilo nič drugače, saj je morala tudi Japonka Miko Tanaka priznati premoč z 0:10.

V nedeljo bosta pri dekletih na "tatamije"stopili Raša Sraka (do 70 kg) in Lucija Polavder (nad 78 kg), medtem ko se bodo pri moških pomerili Aljaž Sedej (do 81 kg), Primož Ferjan (do 100 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg).