21. 3. 2008,
18.42

Petek, 21. 3. 2008, 18.42

Zmaga za Ainslieja, Vinčec končal na 22. mestu

Britanec Ben Ainslie je zmagovalec jadralne regate v španski Palmi de Mallorci v razredu finn. Edini slovenski predstavnik, Koprčan Gašper Vinčec, je tekmovanje po devetih regatah končal že v četrtek.

Olimpijski in svetovni prvak je v zadnji, deseti regati Princese Sofie osvojil deseto mesto in s 27 točkami prepričljivo zmagal. Drugo mesto je osvojil Hrvat Ivan Kljaković Gašpić (47), tretji pa je bil Američan Zach Railey (77).

Gašper Vinčec se z 22. mestom ni uvrstil v boj za odličja, o katerih se je odločalo danes. Vinčecu se je najboljša deseterica in s tem regata za medalje izmuznila predvsem tretji dan tekmovanj, ko je bil zadnji dan kvalifikacij diskvalificiran, enkrat pa ni prišel do cilja. Tedaj je nazadoval na 26. mesto. Po prvem dnevu je bil z 12. in prvim mestom skupno tretji, dan pozneje je z devetim mestom in diskvalifikacijo nazadoval na 15. mesto.