8 let, 2 meseca

slovenska odbojkarska reprezentanca Srbija Luka Slabe

Petek, 20. 9. 2013, 11.33

Začetek kot iz pravljice: padli so evropski prvaki!

Odbojkarji Slovenije 28. evropskega prvenstva ne bi mogli bolje začeti, saj so s 3:1 v nizih premagali aktualne evropske prvake Srbe. Za senzacijo so poskrbeli tudi Nemci, ki so s 3:1 premagali Ruse.

Kakšen začetek evropskega prvenstva na Danskem? V deželi mojstra pravljic Hansa Christiana Andersena, se je že na uvodu spisala prava pravljica, ki jo bodo ljubitelji odbojke pripovedovali še vrsto let. Prvi izenačen niz so po napakah slovenskega sprejema dobili Srbi, nato pa se je začel šov čete Luke Slabeta. Slovenci so hitro povedli z 2:1, v četrtem pa hitro zaostali, zaostajali že s 3:10, in ko so že vsi pomislili, da bo o zmagovalcu odločal peti skrajšan niz, je ljudem zastal dih. Slovenski fantje so uprizorili fantastičen preobrat in niz dobili s kar 25:19! Največ točk je pri Sloveniji dosegel Mitja Gasparini (17), sledil mu je Tine Urnaut (15), pri Srbih je bil pričakovano najbolj učinkovit mladi korektor Aleksandar Atanasijević (21).

Na drugi tekmi v "slovenski" skupini C so Finci za mnogo presenetljivo premagali visokoleteše Nizozemce. Skandinavci so izgubili uvodni niz, nato pa dobili naslednje tri. Najboljši pri Fincih je bil Urpo Sivula (21), pri "tulipanih" pa Niels Klapwijk (23).

Zanimivo je bilo tudi v drugih skupinah. Olimpijski prvaki, aktualni zmagovalci svetovne lige in prvi kandidati za naslov, Rusi so doživeli hladen tuš. S 3:0 v nizih so jih razbili Nemci. Italijani so se v skupini A poigrali z domačini, Danci, Poljaki pa so s 3:1 odpravili Turke. Do zmage so prvi dan priđli tudi Belgijci, Francozi in Bolgari.

V soboto se bo Slabetova četa pomerila s Finsko, v nedeljo pa še z Nizozemsko.