20. 3. 2008,
19.45

Četrtek, 20. 3. 2008, 19.45

Vinčec v Španiji 22. po devetih regatah

Koprčan Gašper Vinčec je po drugem dnevu finalnega dela jadralne regate v španski Palmi de Mallorci v razredu finn na 22. mestu.

Edini slovenski predstavnik na regati Princese Sofie je bil edini današnji regati 10. ter ima po devetih regatah 157 točk ter se ni uvrstil v petkovo regato za medalje.

Vinčecu se je najboljša deseterica in s tem regata za medalja izmuznila predvsem tretji dan tekmovanj, ko je bil zadnji dan kvalifikacij diskvalificiran, enkrat pa ni prišel do cilja. Tedaj je nazadoval na 26. mesto. Po prvem dnevu je bil z 12. in prvim mestom skupno tretji, dan pozneje je z devetim mestom in diskvalifikacijo nazadoval na 15. mesto.

Prepričljivo vodi olimpijski in svetovni prvak Britanec Ben Ainslie (17), ki je bil danes sedmi. Drugi je Hrvat Ivan Kljaković Gašpić (43), tretji pa Američan Zach Railey (61).