12.34

Maja Vidmar

Nedelja, 16. 9. 2012, 12.34

Svetovna prvakinja Avstrijka, Maja Vidmar 17.

Na svetovnem prvenstvu v športnem plezanju v Parizu v težavnostnem plezanju v ženski konkurenci zmagala Avstrijka Angela Eiter, ki je ubranila naslov prvakinje. Maja Vidmar je osvojila 17. mesto.

V finalu, ki je bil skorajda ponovitev lanskega, je Južnokorejka Jain Kim že tretjič ostala brez svetovne krone. Kimova je tako so osvojila še tretjo srebrno kolajno na svetovnih prvenstvih. Eiterjeva je bila medtem zlata že četrtič. Tokrat se je na najnižjo stopničko zmagovalnega odra povzpela še ena Avstrijka Johanna Ernst.

Najboljša slovenska športna plezalka in vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala v težavnosti Mina Markovič je svetovno prvenstvo izpustila zaradi poškodbe palca na desni roki. Markovičeva sicer dobro okreva in bo pripravljena že za tekmo svetovnega pokala konec prihodnjega tedna v belgijskem Puursu. V polfinalu težavnosti je Maja Vidmar, ki je bila bronasta na SP 2007 in 2009, osvojila 17. mesto, Tina Šušteršič pa je v kvalifikacijah zasedla končno 29. mesto.

V dvorani Bercy so sinoči pripravili tudi finale v hitrosti. V povsem ruskem finalu je z novim svetovnim rekordom pri ženskah s časom 8,37 sekunde slavila Julija Levočkina.