1. 12. 2012,
20.33

Sobota, 1. 12. 2012, 20.33

Slovenski prvaki na drugem gostovanju do devete zmage

Odbojkarji ACH Volleyja so v 9. krogu srednjeevropske lige v gosteh premagali Mladost Marino Kašelo s 3:0 (18, 22, 12).

Slovenski prvaki so na svojem drugem letošnjem gostovanju izven Slovenije v tem tekmovanju rutinsko opravili delo in prišli že do svoje devete zmage, s katero prepričljivo vodijo. Trener Luka Slabe ni hotel ničesar prepustiti naključju, v Dalmacijo je pripotoval z vsemi najboljšimi igralci (manjkal je le Jan Klobučar), ki so tudi odigrali večji del tekme. Čeprav se jim ni bilo potrebno posebej truditi, pa so dokazali, da držijo formo in da so pripravljeni na nadaljevanje lige prvakov.

Gostje so že na začetku pokazali, da so mnogo boljša ekipa od gostiteljev, ki so tudi na repu prvenstvene razpredelnice. Že ob prvem tehničnem odmoru so vodili z 8:4, nato je sledilo nekaj slabših trenutkov, tako da so domači na 12. točki izenačili, toda hitro je postalo jasno, da lahko ACH Volley brez težav prestavi v višjo prestavo in pride do zanesljivega vodstva. Tako so Hrvati v prvem nizu še držali korak do izida 17:19, a po tem osvojili vsega točko.

V drugem nizu so imeli domači pobudo, ob drugem tehničnem odmoru vodili s 16:13, a Uroš Kovačević je poskrbel za izenačenje na 16:16. Izid je bil nato izenačen do 19:19, nato pa je nova serija treh zaporednih točk Ljubljančanov odločila zmagovalca.

Po porazu v drugem nizu so se domači predali. V nadaljevanju je na igrišču obstajala le ena ekipa, ACH Volley, ki je prevladoval v vseh elementih, v zadnjem delu pa domačim dovolil le 12 točk.