Anže Gros Klara Mali rolkanje Hana Mazi Jamnik

Sobota, 18. 9. 2021, 15.54

sp na tekaških rolkah

Slovenska najstnica mladinska svetovna prvakinja v rolkarskem teku

Hana Mazi Jamnik | Hana Mazi Jamnik je svetovna mladinska prvakinja. | Foto SloSki

Hana Mazi Jamnik je svetovna mladinska prvakinja.

Na svetovnem prvenstvu na tekaških rolkah v italijanski dolini Fiemme je Hana Mazi Jamnik postala mladinska svetovna prvakinja v teku na 10 km, njen uspeh je dopolnila Klara Mali z bronom.

Tekmovalci so na Lavaze (1850 m) nastopili na počasnih skate rolkah z gumijastimi kolesi, ki so bile enake za vse tekmovalce.

Pri mladincih (10 km) je do zadnjega kroga tekel na odličnem četrtem mestu Anže Gros, nato je plačal davek visoke nadmorske višine in padel na deseto mesto. Martin Močnik je osvojil 21. mesto. Mladinski svetovni prvak je postal Oleksandr Lisogor iz Ukrajine.

V članski kategoriji na 16 km je do 18. mesta pritekal Boštjan Korošec, Gal Gros je bil 23., zmagal pa je Italijan Matteo Tanela.

V sprintu je bil Gros med mladinci sedmi in Močnik 23., najboljši je bil Rus Pavel Makarov. V članski kategoriji je v finalne prišel Janez Lampič, ki je osvojil 13. mesto. Gal Gros je bil 21. Zmagal je Italijan Emanuele Becchis.