10.52

slovenska odbojkarska reprezentanca Slovenija Hrvaška

Sobota, 1. 6. 2013, 10.52

Slovenci suvereni, Belgjici in Turki po "zlatem nizu"

V Stožicah so slovenski odbojkarji na povratni tekmi dodatnih kvalifikacij še enkrat premagali Hrvaško in se uvrstili na evropsko prvenstvo.

Izbranci slovenskega selektorja Luke Slabeta so zmagali že na Hrvaškem, pred slabim tednom dni. Na prvem srečanju v Kaštelu so sicer izgubili prvi niz, nato pa dobili tri zapored. V drugo so bili Slovenci še bolj suvereni, zmagali so s 3:0 v nizih in si priborili nastop na EP, ki ga bosta septembra gostili Poljska in Danska. Slovenci bodo na evropskem prvenstvu igrali v skupini C v Herningu, kjer bodo še Srbi, Finci in Nizozemci.

Poleg Slovenije so si nastop na EP zagotovili tudi Belgijci. Po visoki zmagi v Grčiji so pred domačimi gledalci komajda ohranili celo kožo. Grki so po rednem delu zmagali s 3:2, zato je sledil "zlati niz", ki pa je s 15:12 vendarle pripadel domačinom.

Vroče je bilo tudi na povratni tekmi med Turčijo in Latvijo. Slednji so izid v zmagah izenačili na 1:1, zato smo tudi Jelgavi gledali "loterijo". Več sreče in znanja so pokazali Turki, ki so "zlati niz" dobili s 15:10.