Thermometer Blue 0,15

kickboxing

Ponedeljek, 6. 6. 2016, 13.30

Na svetovnem pokalu tri zlate medalje za slovenske kickboxerje

Slovenska izbrana vrsta v kickboxingu se je s svetovnega pokala Bestfigher v italijanskem Riminiju, na katerem je sodelovalo 1.735 tekmovalcev iz 28 držav, vrnila s tremi članskimi zlatimi medaljami.

Že v soboto sta v tekmovalni disciplini kick-light do zlate medalje prišla Dejan Vajs in Sanel Ljutič. Vajs je prevladoval v kategoriji do 89 kg, medtem ko je Ljutič slavil v kategoriji do 63 kg.

"Težko je bilo tekmovanja spremljati s tribune in se spominjati vseh tistih občutkov zmagoslavja prejšnjih uspehov. Ko pa prideš spet s tatamija z zmago, pa je nepopisno," je po zmagi dejal Vajs, ki se je na mednarodna borišča vrnil po dveletni odsotnosti zaradi poškodbe kolena. V svoji karieri je bil do zdaj tudi evropski in svetovni prvak.

Dejan Vajs se je na mednarodna borišča vrnil po dveletni odsotnosti zaradi poškodbe kolena (Foto: Kickboxing zveza Slovenije). | Foto: Dejan Vajs se je na mednarodna borišča vrnil po dveletni odsotnosti zaradi poškodbe kolena (Foto: Kickboxing zveza Slovenije).

V nedeljo je uspehom slovenske izbrane vrste na svetovnem pokalu svoj delež dodal Žiga Pečnik, ki je bil prvi v kategoriji do 75 kg discipline K-1.

"V finalni borbi me je čakal Francoz Fares Ziam, ki je višji od mene, zato je bila moja strategija že od začetka postaviti dober gard in pritiskanje nanj z boksarsko tehniko skozi vse tri runde. Mislim, da s trenerjem strategije in taktike ne bi mogla bolje nastaviti," je svoje vtise strnil 20-letni Rušan.