20.53

8 let, 5 mesecev

Sobota, 12. 1. 2008, 20.53

Mariborčanke kot za šalo do zmage

Odbojkarice Nove KBM Branika so v tekmi 12. kroga srednjeevropske lige doma premagali Betonut Nyireghazo.

Kot je bilo pričakovati, so mariborske odbojkarice gladko zmagale. Madžarska ekipa jih niti v enem trenutku tekme ni resno ogrozila, še najbliže uspehu pa je bila v prvem nizu, v katerem pa je v odločilnih trenutkih prišla do veljave zrelost mariborskih odbojkaric.

Prvi niz se je začel odlično za domačo vrsto, ki je povedla s 7:1. Toda v nadaljevanju so se začele vrstiti napake za napako, gostje so najprej izenačile na 10:10, nato pa povedle s 13:11 in 18:16. Tedaj so gostiteljice zaigrale bolj zrelo in zanesljivo, prevzele pobudo na igrišču in dobile niz. V drugem nizu je bila igra izenačena, ekipi pa sta se menjavali v vodstvu. Mariborčanke so pri drugem tehničnem odmoru vodile s 16:15, nato osvojile tri točke zapored in prednost do konca niza še povišale. Gostje so tudi v tretjem nizu imele težave s sprejemom začetnih udarcev gostiteljic, poleg tega so tudi slabo organizirale napade, kar so mariborske odbojkarice s pridom izrabile. Ves čas so vodile in ko je bil rezultat 20:14 zanje, je bilo jasno, da bodo brez težav dobile še tretji niz in tekmo.