21.42

7 let, 12 mesecev

Sobota, 27. 6. 2015, 21.42

Ljubljančani prvič vaterpoljski državni prvaki

V Kranju se je končalo državno prvenstvo v vaterpolu. Na četrti tekmi finala so prvi naslov prvakov v zgodovini osvojili vaterpolisti Ljubljane.

Na četrti tekmi finala so Ljubljančani kranjski Triglav premagali z 11:7 (1:0, 3:1, 6:3, 1:3) in se s skupnim izidom 3:1 v zmagah veselili naslova državnih prvakov.

Ljubljana se je tokrat pokazala kot veliko bolj izkušena ekipa, videlo se je, da so v njej igralci, ki so že od devetega leta starosti v vaterpolu. Ljubljana je že v prvem napadu povedla, nato pa zadetkov ni bilo. V drugi četrtini je Triglav izenačil, a je Ljubljana nato kar trikrat zapored zadela in na veliki odmor odšla s tremi zadetki prednosti.

V tretji četrtini so si domači privoščili preveč nenatančnih podaj, kar so Ljubljančani izkoristili, dosegli štiri zaporedne zadetke za visoko vodstvo z 8:1, kar je že pomenilo, da je zmagovalec dvoboja odločen. V zadnjem delu, ko je trener gostov Jure Škof na klop posedel najboljšega igralca in strelca Martina Puša, je Triglav to izkoristil in s tremi zadetki in nekoliko ublažil poraz.

Po tekmi je predsednik Ljubljane in vratar Andraž Žurman dejal: "Da bomo državni prvaki, smo napovedali lani, ko smo v finalu pokalnega tekmovanja morali priznati premoč Triglavu. Videlo se je, da smo skozi celo leto dobro delali in s kolektivno igro smo zdaj zasluženo osvojili naslov."