12.19

Nastja Govejšek

Sobota, 13. 7. 2013, 12.19

Govejškova trikrat popravila rekord in priplavala na četrto mesto

Velenjčanka Nastja Govejšek je na mladinskem evropskem prvenstvu v Poznanju na Poljskem v soboto še tretjič izboljšala slovenski rekord na 50 m prosto (25,51 sekunde) in končala na četrtem mestu.

Govejškova, najmlajša slovenska udeleženka olimpijskih iger v Londonu 2012, je pred tem že dvakrat izboljšala slovenski absolutni rekord. V predtekmovanju je bila s 25,67 za stotinko sekunde hitrejša kot na lanskem MEP v Antwerpnu, kjer je prišla do bronastega odličja, v polfinalu se ji je ura ustavila pri 25,52 sekunde.

Hitrejše od Govejškove so bile v finalu MEP Rusinja Rozalija Nasredinova s 25,05, srebro je s 25,26 osvojila uveljavljena Litovka Ruta Meilutyte, bronasta pa je bila z dosežkom 25,31 Italijanka Giorgia Biondani.

"Z rezultati sem zelo zadovoljna. Na 100 metrov prosto sem dosegla nov mladinski rekord, na 50 metrov prosto trikrat popravila članskega. Lani je slabši izid zadostoval za bron, letos pa je konkurenca tukaj močnejša. Seveda je škoda, da ni zadostovalo za medaljo, a sama sem zadovoljna z rezultatskim napredkom," je po tekmi strnila misli mlada slovenska reprezentantka.

V polfinalu na 200 metrov mešano se je uspešno predstavila tudi Radovljičanka Tjaša Pintar, ki se je z 2:18,88 prebila v nedeljski finale. Pintarjeva je bila tudi 22. na 100 m prsno. Na 100 prsno pa je v kvalifikacijah z 1:04,67 osebni rekord dosegel petkov junak slovenske odprave John Peter Stevens, ki je na pol krajši razdalji osvojil srebrno medaljo, kljub temu pa je zasedel le 27. mesto; polfinale je zgrešil za 14 stotink sekunde.

Iza Senčar je na 100 m hrbtno zasedla 29. mesto, Kaja Sajovec je bila na 50 prosto 37., Miha Bernat pa na 1500 metrov prosto 21.