20.35

Thermometer Blue 0

Nedelja, 3. 4. 2016, 20.35

Dunajčanke so na evropskem prestolu zamenjale Celjanke

Celjske kegljačice so 15. izvedbo finala evropskega pokala kegljaških prvakinj v Bambergu končale že v četrtfinalu.

Naslova evropskih pokalnih prvakinj se veselijo kegljačice BBSV z Dunaja, ki so v tekmi za prvo mesto premagale nemško ekipo Victoria Bamberg s 5,5:2,5 (3462:3448).

Dunajske kegljačice so na evropskem prestolu zamenjale Celjanke, lanske, sicer šestkratne zmagovalke tega prvenstva.

Slovenske prvakinje so že v četrtfinalu izločile kegljačice zagrebškega Admirala, ki je bil na Bavarskem četrti, saj je v malem finalu izgubil s prav tako hrvaško ekipo Mlaka z Reke s 3:5 (3407:3419).

Med moškimi so bili najboljši madžarski prvaki iz Szegeda, ki so v finalu ugnali domačo Victorio s 7:1 (3865:3693) in osvojili svojo četrto lovoriko. V boju za tretje mesto je bilo nemško moštvo Rot Weiss Zerbst s Slovencema Urošem Stoklasom (662 kegljev) in Borisom Benedikom (642) boljše od slovaške Podbrezove s 6,5:1,5 (3813:3746).

Med posamezniki sta za najboljša dosežka sklepnega dela tekmovanja poskrbela Nemka Daniela Kicker (Victoria) s 611 podrtimi keglji. Imenitno je v polfinalu proti Nemcu Florianu Fritzmannu (621) kegljal Srb Vilmoš Zavarko (Podbrezova), ki je podrl kar 705 kegljev.