15. 2. 2008,
20.07

Petek, 15. 2. 2008, 20.07

Branik hitro odpravil Mladost

Odbojkarice Nove KBM Branika so v tekmi 17. kroga srednjeevropske lige doma premagale zagrebško Mladost s 3:0.

Mariborske odbojkarice so potrebovale le dobro uro, da so strle odpor gostij, ki so se gledalcem kljub zvenečem imenu predstavile kot ekipa s skromnim odbojkarskim znanjem. Zagrebčanke so se še najbolj upirale v uvodnem nizu, v drugem in tretjem pa so jih Mariborčanke povsem nadigrale.

Uvodni niz se je začel z zanesljivo igro mariborske vrste, ki je povedla z 8:2 in 16:8. V nadaljevanju tekme so gostje zaigrale bolj odločno in dosegle nekaj točk zapored, preobrat pa jim do konca niza ni uspel.

Gostiteljice so drugi niz začele bolj lagodno. Zagrebška ekipa je držala korak z njimi do rezultata 8:8, nato pa so Mariborčanke spet zaigrale bolj zbrano in so praktično vsak napad končale s točko. Po vodstvu 13:9 so osvojile kar enajst točk zapored in povedle s 24:9, do konca niza pa sta ekipi osvojili vsaka še po točko.

Tudi tretji niz je minil v popolni premoči mariborske vrste, ki je zlahka osvajala točke. Gostje so le na trenutke prikazale igro, kakršno bi pričakovali od ekipe, ki ima tak sloves. Toda tudi to ni bilo dovolj, da bi ogrozile gladko zmago Mariborčank.