8. 12. 2010,
22.39

Sreda, 8. 12. 2010, 22.39

Andrej Flajs: Potrpežljiva igra prinesla uspeh

Odbojkarji ACH Volleyja so v 3. krogu Lige prvakov še tretjič zmagali in si na stežaj odprli vrata v drugi del tekmovanja. Olympiacos je padel z 3:2.

Igor Kolaković, trener ACH Volley: ''Tekmo smo odlično začeli in suvereno dobili prvi niz, v nadaljevanju pa smo si dovolili preveč napak in po nekaj nesporazumih na igrišču izgubili drugi niz. Po dobljenem nizu so Grki odločno začeli tudi tretjega, v katerem so pokazali izredno močno željo in voljo po zmagi, tako da so tudi tega vknjižili sebi v prid. Tudi četrtega nismo začeli najboljše, a po nekaj napakah domačinov smo tudi sami začutili, da še ni vse izgubljeno. Z željo po pozitivnem izidu smo zaigrali izjemno potrpežljivo, točko za točko in čakali ter dočakali svojo priložnost in izid poravnali. V petem odločilnem nizu smo imeli vse pod svojo kontrolo. Zelo sem zadovoljen z mojimi fanti, saj so igrali kot 'team' in se niso predajali, kar se nam je na koncu tudi obrestovalo.''

Andrej Flajs, kapetan ACH Volley: ''Iz Aten se vračamo z velikimi dvema točkama in z izjemno zmago, ki je za nas toliko večja, ker smo se po tako rekoč izgubljenem položaju vrnili v igro in premagali Olympiacos. Igrali smo zelo potrpežljivo, kot smo se dogovorili na sestanku pred tekmo ter prisilili nasprotnika, da je naredil veliko neizsiljenih napak. Seveda nas v torek čaka še povratna tekma v naših Stožicah. Veseli bomo, če nam bodo ob strani stali naši izjemni navijači, kajti s še eno zmago bi si res na široko odprli vrata v naslednji krog tekmovanja.''