Red Bull Racing Mercedes-AMG F1 Lewis Hamilton Max Verstappen Lando Norris Carlos Sainz ml. Ferrari Charles Leclerc VN Madžarske Hungaroring Formula 1

VN Madžarske, petkova treninga

Težavam Leclerca kar ni videti konca

Hungaroring Charles Leclerc Ferrari | Charles Leclerc je predčasno končal drugi prosti trening. | Foto Reuters

Charles Leclerc je predčasno končal drugi prosti trening.

Po seriji razočaranj Sergio Perez (Red Bull) in Charles Leclerc (Ferrari) ta konec tedna na Hungaroringu res potrebujeta dober rezultat. Mehičan je bil v petek četrti najhitrejši, za Monačanom pa je znova dan za pozabo. Na prvem treningu pred nedeljsko VN Madžarske je sicer še bil tretji, nakar je na drugem razbil svoj Ferrari. Tako je izgubil čas za iskanje optimalnih nastavitev, poleg tega pa še mehanikom naložil precej dela.

Silverstone Nico Hülkenberg Haas
Sportal Haas podaljšal s Ferrarijem, Rusi ga terjajo za milijone

Max Verstappen je dobil zadnji dve dirki na Hungaroringu. Zadnja se je končala z razbitim pokalom. | Foto: Guliverimage Max Verstappen je dobil zadnji dve dirki na Hungaroringu. Zadnja se je končala z razbitim pokalom. Foto: Guliverimage V neposredni bližini Budimpešte se je na Hungaroringu začela druga polovica letošnjega svetovnega prvenstva formule ena. To bo namreč 13 od 24 dirk letos. Madžarska velika nagrada poteka od leta 1986, največkrat doslej pa jo je dobil Lewis Hamilton, ki je pred 14 dnevi z deveto zmago na VN Velike Britanije postal rekorder po številu zmag na posameznem prizorišču. Osem zmag je imel pred to sezono tudi na Hungaroringu, s štirimi mu sledi Michael Schumacher. Zadnji dve leti je tu slavil Max Verstappen

2018 – Lewis Hamilton (Mercedes)

Lando Norris je v petek odpeljal najhitrejši čas prostih treningov. | Foto: Reuters Lando Norris je v petek odpeljal najhitrejši čas prostih treningov. Foto: Reuters Na Madžarskem poteka klasični dirkaški konec tedna s tremi prostimi treningi, sobotnimi kvalifikacijami in nedeljsko dirko. Petek je že dal potrdilo, da bo konkurenca znova premešana. Na prvem treningu je bilo v razmiku sekunde 13 voznikov, na drugem pa še en več. S časom 1:18,713 je prvega dobil Carlos Sainz (Ferrari). Četrt sekunde je za njim zaostal Verstappen z Red Bullom. Čeprav na zadnjih dveh dirkah ni zmagal, pa se zdi njegova prednost na prvem mestu skupnega seštevka neulovljiva. Pa vendarle: na zadnjih sedmih dirkah je bil štirikrat premagan.

6. RB Honda 31

Sergio Perez je odločen, da se ta konec tedna vrne v sam vrh. | Foto: Reuters Sergio Perez je odločen, da se ta konec tedna vrne v sam vrh. Foto: Reuters Še sekundo hitreje so dirkali na drugem treningu, ko je najboljši čas z 1:17,788 postavil drugouvrščeni v prvenstvu Lando Norris (McLaren). Verstappen je znova zaostal četrt sekunde in bil drugi. Manj kot pol sekunde sta zaostala še Sainz in Sergio Perez (Red Bull), ki je odločen, da se po seriji slabih rezultatov ta konec tedna vrne na mesto, ki mu z vrhunskim dirkalnikom pritiče. Po nekaj povprečnih dirkah se zdi znova hitrejši tudi Ferrarijev dirkalnik. Je pa Charles Leclerc zapravil več kot 40 minut treninga, potem ko je v četrtem zavoju zapeljal prek robnikov in končal v zaščitnih gumah. Sam je iz dirkalnika izstopil nepoškodovan, mehanikom pa je povzročil nekaj dela. Do konca treninga se na stezo ni več vrnil, zato je v razpredelnici šele 18.