Nedelja, 14. 5. 2023, 11.00

Spidvej, druga tekma svetovnega prvenstva

Na terenu branilca naslova zmaga za Lindgrena, Zmarzlik tretji

Fredirk Lindgren | Foto Guliverimage

Najboljši spidvejisti so v Varšavi opravili drugo nalogo v sezoni svetovnega prvenstva 2023. Na terenu branilca naslova Bartosza Zmarzlika je slavil Fredrik Lindgren, Zmarzlik je bil tretji. Oba dirkača vodita v seštevku sezone s po 36 točkami.

Za Šveda Fredrika Lindgrena je bila to prva zmaga v SP po letu 2020 in skupno šesta v karieri. V velikem finalu je ugnal Avstralca Jacka Holderja in Poljaka Bartosza Zmarzlika.

V letošnjem SP je, tako kot lani, na uvodni postaji pred 14 dnevi v Goričanu na Hrvaškem nastopil tudi najboljši slovenski voznik zadnjih dveh desetletij Matej Žagar. A nekoč stalni član elitne konkurence tudi v tej sezoni ni med 15 dirkači, ki bodo nastopali na vseh dirkah, na Hrvaškem je nastopil s povabilom prirediteljev. Dirko je končal na 16. mestu in dobil eno točko za SP.

V seštevku sezone sta po dveh od desetih dirk na vrhu Zmarzlik, zmagovalec v Goričanu, ter Lindgren, oba imata po 36 točk. Tretji je Avstralec Jason Doyle z 28. Žagar je s točko iz Goričana na 17. mestu.

V sezoni 2023 bo na sporedu skupno deset preizkušenj v elitni spidvejski konkurenci. Po Goričanu in Varšavi bodo še dirke v Pragi, nemškem Teterowu, poljskem Gorzowu, švedski Malilli, Rigi, Cardiffu, danskem Vojensu, zadnja pa bo v poljskem Torunu 30. septembra. Naslednja preizkušnja bo v Pragi 3. junija.