VN Aragonije, kvalifikacije

Marquez s prvega mesta v Alcanizu

Marc Marquez | "Pole position" številka devet za Marca Marqueza. | Foto Getty Images

"Pole position" številka devet za Marca Marqueza.

Španec Marc Marquez (Honda) si je privozil najboljši startni položaj pred nedeljsko dirko za VN Aragonije v domačem Alcanizu. Drugi je bil v današnjih kvalifikacijah elitnega razreda motoGP Francoz Fabio Quartararo (Yamaha SRT), tretji pa Marquezov rojak na tovarniški Yamahi Maverick Vinales.

Quartararo, ki je na prejšnji dirki v Misanu do predzadnjega kroga vodil in šele po hudem boju z Marquezom Špancu prepustil zmago, se je tokrat spet izkazal, za najboljši startni položaj pa mu je zmanjkalo 32 stotink sekunde.

Italijan Andrea Dovizioso (Ducati), najbližji zasledovalec Marqueza v skupnem seštevku SP, je kvalifikacije končal šele na desetem mestu, na šestem pa je končal italijanski veteran Valentino Rossi (Yamaha).

Na nedeljski dirki pa ne bo nastopil Španec Pol Espargaro (KTM), ki si je pri padcu poškodoval zapestje leve roke. Zloma na pregledu niso odkrili, zaradi bolečin pa bo vendarle izpustil jutrišnjo dirko.

Po 13 dirkah sezone ima Marquez na prvem mestu SP 275 točk, drugi je Dovizioso s 182, tretji pa še en Ducatijev dirkač Italijan Danilo Petrucci s 151.

V razredu moto2 je bratov kvalifikacijski uspeh dopolnil Alex Marquez (Kalex), ki je bil hitrejši od rojaka Augusta Fernandeza (Kalex) in Južnoafričana Brada Binderja (KTM). V najšibkejšem razredu moto3 pa je prvo startno mesto prav tako pripadlo domačinu; najhitrejši je bil Aron Canet (KTM), drugi Japonec Ai Ogura (Honda), tretji pa Španec Carlos Tatay (KTM).