16.16

Jorge Lorenzo Marc Marquez

Četrtek, 17. 10. 2013, 16.16

"Hočem zmagati na vseh treh dirkah, obeti za naslov prvaka pa so slabi"

Jorge Lorenzo, ki je lani na Phillip Islandu osvojil svoj drugi naslov svetovnega prvaka MotoGP, ga bo morda letos na istem prizorišču prisiljen prepustiti rojaku Marcu Marquezu.

Četudi ima Marquez velikansko prednost pred Lorenzom tri dirke pred koncem sezone – 43 točk –, pa se Jorge ne bo predal, dokler obstajajo matematične možnosti za ubranitev naslova svetovnega prvaka.

"Še zmeraj sem rahlo razočaran po Maleziji, ker sem pričakoval boljši rezultat. Moj položaj v prvenstvu je zdaj zelo težak, saj so ostale samo še tri dirke. A borili se bomo naprej, vsi naši napori pa bodo usmerjeni v to, da zmagamo vse. Če ne bomo mogli ubraniti naslova, bo naš glavni cilj, da se z Danijem udarimo za naslov svetovnega podprvaka. Phillip Island je lepa steza, ki jo imam zelo rad. Lani sem tam osvojil svoj drugi naslov svetovnega prvaka MotoGP in občutki so bili fantastični. Upam, da vreme ne bo tako slabo in da se bomo lahko zabavali. Predvidevam, da bi nam morala steza bolj ustrezati kot Aragon in Sepang, zato komaj čakam dirko," se je pred VN Avstralije razgovoril Jorge Lorenzo, ki na Phillip Islandu v kraljevskem razredu ni nikoli zmagal, je pa leta 2006 in 2007 slavil v kategoriji do 250 kubičnih centimetrov.