1. 8. 2008,
22.11

Petek, 1. 8. 2008, 22.11

Teršek prispeval tretjo zlato kolajno

Robert Teršek, 38-letni atlet ljubljanskega kluba Mass, je kot tretji Slovenec na letošnjem EP za veterane osvojil naslov prvaka stare celine.

V metu kopja je zmagal v kategoriji M-35 z rekordno daljino 66,31 metrov.

Teršek je bil vrsto let slovenski reprezentant Slovenije (osebni rekord v metu kopja ima iz leta 1997 - 75,28 m), zdaj pa je po naslovu svetovnega veteranskega prvaka leta 2007 postal še evropski prvak Evrope. Tokrat je kar trikrat izboljšal rekord evropskih prvenstev za kategorijo M-35 (najprej na 64,36 m, nato na 66,14 m in končno v peti seriji na 66,31 m), kar mu je na koncu prineslo zlato odličje pred Avstrijcem Ulrichom Werthnerjem (54,02 m) in Čehom Jirijem Sigutom (52,74 m).

Razen Terška pa so se osmi dan veteranskega evropskega prvenstva na stadionih v Šiški odlikovali tudi drugi slovenski reprezentanti. Niko Muhič je v finalu na 110 m z ovirami v kategoriji M-45 osvojil peto mesto s časom 17,35 (ob nasprotnem vetru 1,8 m/s) in se tako oddolžil Celjanu Marku Božičku, ki je bil tokrat sedmi. Peto mesto sta osvojila tudi Valentina Čufer v hoji na 10 km v kategoriji Ž-40 in Vladimir Veršec v hoji na 20 km v kategoriji M-45. Bojan Klančnik je bil šesti v metu kopja (50,00 m) v kategoriji M-50. V polfinale na 200 m sta se uvrstili tudi Ana Jerman in Branka Kocuvan - obe v kategoriji Ž-55, enako pa se je v finale na 200 m v kategoriji M-55 uvrstil Drago Nikolič, ki je bil na 400 m četrti. V mlajši kategoriji M-45 pa se je v finale na 200 m uvrstil tudi Mariborčan Božo Himelrajh s časom 23,29.