Ugrabitelja sudanskega letala sta se na odročnem letališču v Libiji, kjer je letalo pristalo, ker mu je zmanjkalo goriva, predala tamkajšnjim oblastem.
Ob tem je bil osvobojena tudi šestčlanska posadka, ki sta jo zadrževala na letalu tudi po tem, ko sta izpustila vseh 87 potnikov na letalu.
Ugrabitelja zahtevala azil v Libiji
"Ugrabitelja sta se predala brez nasilja, s posadko pa je vse v redu," je povedal predstavnik libijskega letališča Kufra. Eden izmed diplomatov, ki se je pogajal z ugrabiteljema, je povedal, da sta v zadnjih fazah pogajanj ugrabitelja zahtevala azil v Libiji, ni pa bilo jasno, ali jima je Libija ugodila. Libijski predstavniki so še povedali, da sta bila ugrabitelja oborožena z dvema pištolama.
Al Bašir zaprosil Libijo, naj letalo obdrži na tleh
Sudanski predsednik Omar al Bašir je že sporočil, da je zaprosil Libijo, naj obdrži potniško letalo na tleh. V pogovoru z novinarji v mestu na jugu Sudana Juba je ugrabitev označil za "poceni teroristično dejanje". Sudansko zunanje ministrstvo je medtem pozvalo k izročitvi ugrabiteljev.
Ugrabitelja trdila, da sta pripadnika sudanskih upornikov
Ugrabitelja sta po navedbah direktorja letališča Kaleda Saseja zatrjevala, da pripadata Sudanskemu osvobodilnemu gibanju (SLA), želela pa naj bi v Pariz k svojemu voditelju Abdelu Vahidu Mohamedu Nuru. Nur, katerega gibanje je bilo eno izmed prvih, ki se je leta 2003 v Darfurju uprlo sudanski vladi, je zanikal kakršnokoli vpletenost v ugrabitev, eden izmed poveljnikov SLA pa je menil, da sta bila ugrabitelja le simpatizerja SLA.