Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Gašper Lubej

Sobota,
19. 10. 2013,
13.26

Osveženo pred

7 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 19. 10. 2013, 13.26

7 let, 7 mesecev

Vzgoje nam manjka!

Gašper Lubej

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Bil je nogavičar. Čistil je hlev. Opravljal je smetarska dela. Kdo? Naš predsednik Borut, vendar! Že v predvolilni kampanji je prekrižaril Slovenijo, zato je prvi, ki lahko reče: "Vzgoje nam manjka!"

Pazite, vsi mislimo, da se vzgaja, ko je človek še otrok. Napaka, predsednik nam je odprl obzorja: vzgoja se mora na primeren način vrniti ne samo v osnovne šole, ampak tudi v srednje šole in celo na univerzo! Tako je govoril predsednik Borut Pahor ob obisku na brežiški gimnaziji. Mi dodajamo, da je pomembno izbrati pravo pot. Vzgoja s primesmi permisivnih blodenj ne pride v poštev, slediti moramo dobri stari špartanski različici!

Disciplinirano klečanje na koruzi Namesto razvajanja z boni in socialnimi privilegiji naj končno pride čas, ko bodo profesorji študente pošiljali v kot klečati na koruzo! Recimo takrat, ko se bodo stepli za študentske privilegije, kot so se primorski študentje pred volitvami v njihov parlament. V daljavi že slišimo našega predsednika, kako nam pritrjuje in dodaja: "Disciplina naj naša bo vrlina!"

Krščansko-ljudska prenova Če je mogoče vzgajati študente, je meja samo še modro nebo. Vsi se torej lahko korenito spremenimo, tudi politiki. Verjetno niste opazili ali pa niste bili dovolj pozorni na nov trend – na čelo vzgojne prenove politične kaste se je postavila vodja krščansko-ljudske stranke Ljudmila Novak, ki ve, katere so prave vrednote.

Uspešnost ločenih seans Po gesti dobre volje, ko je predsednica NSi državnemu poglavarju predlagala sodelovanje parlamentarnih strank za izhod iz brezna, je agilni predsednik vse predsednike frakcij brž povabil na ločene seanse v predsedniško palačo. Dosegel je fantastični rezultat: že čez dober mesec ali še kakšen dan čez bo nov sestanek, tokrat skupni in prišli bodo vsi!

Janša meče trojke Celo predsednik SDS Janez Janša, ki se v javnosti pojavlja redko. Tu in tam sicer vrže trojko in sodeluje na predstavitvi knjige, recimo ko nas je z novim dosežkom razveselil nekdanji večkratni zunanji minister Dimitrij Rupel, ki ga zelo pogrešamo.

Rupla v predsedniški urad! Zakaj le ga predsednik Pahor ni povabil v svoj urad za svetovalca, tako kot v času, ko je bil nekaj mesecev v kabinetu predsednika vlade in je z znamenito telefonsko beležnico, polno neprecenljivih kontaktov, pomagal nekdanjemu premierju?

Izpuhtele zlobne napovedi Morda se ne spomnite več, a Pahor je kot predsednik vlade vsako leto govoril, da bo prihodnje leto odločilno za izhod iz brezna. Verjemite, po prevzgoji politične kaste in novembrskem sestanku pri predsedniku republike bodo zlobne napovedi, da bomo tudi prihodnje leto v gospodarskem minusu, izpuhtele v nič.

Da smo že priča prvim rahlim premikom v smeri prenove, tudi v pravosodju in v javnosti, dokazuje primer nekdanjega poslanca SDS in tržiškega župana Pavla Ruparja. Še pred mesecem dni bi verjetno ljudje mirno spregledali, če bi si ob vseh drugih milijonskih krajah nekdo prilastil borih 40 tisoč evrov, ki niso šli v občinsko blagajno, ampak v županov žep.

Ne zapor, dajte mu alternativo! Da se Rupar kesa, dokazuje to, da zadeve ne želi komentirati. Zato vsekakor predlagamo, da mu odobrijo alternativno prestajanje enoletnega zapora. Ker je šlo za posel v zvezi s komunalnim omrežjem, naj stopi do predsednika republike in se pozanima, kako kakovostno opravljati smetarska dela.

Kante in zunanjepolitične obveznosti Morda pa ima kakšen nasvet za Ruparja tudi predsednik DeSUS Karl Erjavec, ki se je moral v Pahorjevi vladi zaradi kant umakniti kot okoljski minister. Tudi v vladi Alenke Bratušek nihče ne razume očitnega. Nepremičninski davek je kljub številnim popustom previsok! Res je, da ga je sprva podpiral, a to je bilo le zato, ker zaradi številnih zunanjepolitičnih obveznosti ni bil dovolj pozoren pri branju obsežnega teksta.

Revolucija v nepremičninski logiki Čeprav zakon večinoma podpirajo tudi v zvezi društev upokojencev, je Karl vendarle prisluhnil širšemu javnemu mnenju, ki šteje tudi na volitvah. In morda ni daleč dan, ko bo prisluhnil našemu predlogu: konec naj bo davčnega obremenjevanja državljanov, država naj nam plača, če imamo v lasti nepremičnino!

700 milijonov in niti centa več! Po novembrskem sestanku, lahko pa tudi prej, bomo morali državljani presekati z nezaupanjem v politike. Če recimo minister za infrastrukturo in prostor Samo Omerzel reče, da bomo za naložbo v drugi tir plačali 700 milijonov in niti centa več, mu moramo verjeti.

Magične besede nižajo ceno Še posebej ker je ceno samo z javno izjavo prepolovil, in to le nekaj tednov po tem, ko je dejal, da se verjetno po drugem tiru ne bomo peljali, ker je 1,4 milijarde evrov preveč. Pomislite samo, koliko nam bo še prihranil, ko se bo začel pogajati s pogoltnimi ponudniki, ki gotovo že trepetajo, ker se ne bodo mogli omastiti.

Kdo pravi, da Gašpar Mišič ne zna prepričati? Tako kot se s plačo 5.000 evrov neto brez možnosti odpravnine ne bo omastil luški kapitan Gašpar Gašpar Mišič. Ves halo, ki smo ga, priznamo, zganjali tudi mi, je bil nepotreben. Človek je dokazal, da zna, prepričal je tudi uspešno gospodarstvenico Alenko Žnidaršič Kranjc.

Satirikon ceni mnenje bralcev Končno je podpisala pogodbo na črno zaposlenega Gašparja Mišiča, ki je v politiki najprej blestel v parlamentu, nato pa še v kabinetu predsednice vlade. S tem zapisom mu vračamo dostojanstvo. Dobili smo namreč nešteto protestov bralcev, ki ste se enotno spraševali: Zakaj ne pišete več o Gašparju Mišiču, zvezdi prvih treh Satirikonov?

Pšt! Nora novica! Na koncu naj vam prišepnemo: kongres Pozitivne Slovenije, ki so ga načrtovali za danes, nato pa vendarle odpovedali, ravnokar poteka! V PS so se odločili, da ga ne bodo obešali na veliki zvon.

Kakšen fantastičen dan Smo pa iz zanesljivih virov izvedeli, kar bo sporočeno na začetku prihodnjega tedna na skupni novinarski konferenci Alenke Bratušek in Zorana Jankovića: Alenka bo predsednica, Zoran pa častni predsednik PS. Ona mu je obljubila amnestijo za kazenske postopke, on pa bo ponižno in javno priznal vse svoje grehe. Posrednik pri pogovorih je bil seveda Borut Pahor, ki bo po novembrskem sestanku lahko vzkliknil: "Kakšen fantastičen dan! Vzgojenosti v politiki nam več ne manjka!"

Ne spreglejte