Torek, 8. 11. 2011, 7.10
9 let
"Saj vemo, da je nateg, a kaj, ko se tako lepo sliši"

"Virant, čeprav 'novi obraz', v resnici ne prinaša nič novega, nobenega verjetnega preloma s staro, uveljavljeno prakso," ugotavlja naš kolumnist Gorazd Suhadolnik.
https 7. 11. 2011 ob 08:57
Odlične in povsem natančne ugotovitve g.Suhadolnika ! Virant se je sicer meteorsko vzpel, a že v tem procesu nehote razkril kar lepo število svojih zavajanj, polresnic in neresnic ter programskih, široko zevajočih lukenj. 4.decembra bo razprodaja. Diskontna akcijska razprodaja. Prodaja robe nižje kvalitete, z več ali manj napakami, delno tudi popoln škart... 4.december niti slučajno ne bo dan butičnega nakupa visoke kvalitete, cenjenih blagovnih znamk. Zelo verjetno se bomo morali odločati za - manjše zlo. Za manj vidno, manj motečo napako...
Homer. 7. 11. 2011 ob 08:58
Komentar je 100% zadetek! Volilci nikoli ne volijo racionalno. Zato tudi raje verjamejo neuresničljivim obljubam, kot pa krutim dejstvom in realnosti. In potem je poplnoma jasna izbira med kandidatom, ki pravi morali bomo dvigniti DDV in drugim ki pravi, da bomo davke znižali in živeli kot v raju. Kot pravi Suhadolnik: Saj vemo da je nateg, ampak kaj ko pa se tako lepo sliši. In če k tem, ki vemo da je nateg, prišteješ še vse tiste, ki kot dobri verniki dejansko verjamejo je rezultat jasen. Šli bomo iz slabega na slabše navzdol vse do dokončnega dna.
biz 7. 11. 2011 ob 09:25
Kot vsa leta do sedaj na volitvah se vedno moramo odločati za najmanjše možno zlo in kar se tiče Viranta je Suhadolnik zadel v črno, kar pa ne velja samo za njega ampak tudi za vse druge do sedaj predstavljene programe strank in list za volitve. Noben ponujen paket ni prozoren vsi so zaviti v prelep papir z veliko mašno na njih pa piše - PRESENEČENJE. Tako bomo podobno kot na poroki dobili spet nov komplet cenenega porcelana, pri katerem lahko upamo da poštar z paketom ni ravnal preveč surovo in da je še kar se da cel. Vsekakor pa se ne priporoča uporaba tega porcelana, saj pri pranju kaj hitro zbledijo njegove rožice, torej uporaba ni priporočljiva - lahko ga samo gledamo - seveda pa nam vse te lastnosti tega porcelana kaj hitro povedo njegovo dejansko vrednost.
Predsedstvo Konfederacije sindikatov javnega sektorja bi pod določenimi pogoji privolilo v sprejetje zakona o interventnih ukrepih za leto 2012. Miščevićeva pogajalska skupina soglasja ne da.
tinkatom 7. 11. 2011 ob 16:31
Sprijaznili se bomo in smo se že z marsičim (sem namreč javni uslužbenec). Ne pa vseh metat v en koš, ker eni tako mimo in povprek sekate, da kar boli...Rezerve so prav povsod, samo vsi se jih moramo in morate držat, pa bo verjetno šlo vsem bolje. Samo, ko se je treba nečemu odrečt vsi slovenčki rep med noge stskamo-kar priznajte(davki, siva ekonomija, sociala...)! Vsak kar pričakuje od države, kaj pa ji da? Zopet ponavljam, kot že enkrat na to temo: če ste privatniki in vsi ostali gospodarstveniki tako vestni, zakaj nisem dobil še enega originalnega računa, ko sem gradil in počel karkoli z vami, ki boste (kao) rešili državo?
bigbrader 7. 11. 2011 ob 17:08
Računa nisi dobil, ker si očitno tako želel, saj si privatno, profitiral. Obenem pa si sam sebi v skledo pljunil, ker si goljufal pri davku.
eskil 7. 11. 2011 ob 16:45
Spoštovani javni uslužbenci! Ko se je začela recesija smo v firmi takoj zmanjšali plače za 15 %. Nihče ni imel pripomb, ker smo vedeli, da je na dolgi rok to edina rešitev. In preživeli smo. Skupaj vsi. Še danes imamo 5% manj, kot pred krizo. Pa se tudi danes nihče ne pritužuje, ker vemo, da je samo tako prav. Seveda je moral vsak posameznik za toliko zmanjšati svoj in družinski standard. Na to smo se navadili in glede na tržna gibanja vidimo luč na koncu tunela. In ko pridemo skozi tunel, bo spet posijalo sonce. Nam ne pomaga stavka. Ker lahko takoj naslednji mesec zapremo vrata firme. Če ni ustvarjanja, tudi prihodkov ni. Javni uslužbenci lahko guncate afne, ker ste plačani iz proračuna. Če bi bili plačani od svojega dela, tudi za sol in vodo ne bi zaslužili, tako slabo produktivnost imate. Kaj pa pomeni spopadati se s svetovno konkurenco se vam pa niti sanja ne. Ni kaj. Plače v javnem sektorju je potrebno zmanjšati za 20% ( nad 800 neto), zmanjšati število zaposlenih za 20 % in tako povečati tudi produktivnost. Sindikati pa naj nehajo podpirati lenuhe, ki efektivno delajo manj kot 4 ure na dan.