Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
6. 5. 2014,
17.41

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Državni zbor Janko Veber

Torek, 6. 5. 2014, 17.41

8 let, 7 mesecev

Poslanske skupine vendarle z dogovorom o organizaciji dela v DZ

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Poslanske skupine so se na današnjem sestanku pri predsednik DZ Janku Vebru dogovorile o organizaciji dela v državnem zboru.

Kot je po posvetu pojasnil Veber, dogovor temelji na poslovniškem določilu, kaj je v DZ koalicija in opozicija. Tako so za potrebe dela določili, da poslanske skupine, ki imajo ministre v vladi, v DZ tvorijo koalicijo.

Veber je pojasnil, da so se na tej podlagi vodje poslanskih skupin dogovorili o razdelitvi mest v delovnih telesih. Večina jih je razdeljena med novonastalo poslansko skupino nepovezanih poslancev in poslansko skupino PS. Prav tako so se dogovorili o razdelitvi predsedniških in podpredsedniških mest v odborih.

Na sredinem kolegiju predsednika DZ bo tako na dnevnem redu tudi točka o razdelitvi mest v delovnih telesih ter o razdelitvi predsedniških in podpredsedniških mest. Zatem bodo poslanske skupine predlagale tudi imena, ki jih bodo upoštevali na seji DZ, ko bodo poslanci imenovali nove članice in člane delovnih teles.

O delitvi prostorov, financiranju in sedežnem redu v prostorih DZ pa se bosta morali po besedah Vebra poslanski skupini PS in nepovezanih poslancev dogovoriti med seboj.

Na vprašanje, ali je še kakšna možnost, da bi bile predčasne parlamentarne volitve še pred poletjem, je Veber odgovoril, da bo prav temu vprašanju namenjen sredin posvet pri predsedniku republike Borutu Pahorju. Še več pa bo znanega po tem, ko se bo Pahor po seznanitvi DZ z odstopom Alenke Bratušek s položaja predsednice vlade pogovoril z vodji poslanskih skupin.

Je pa Veber ob tem poudaril, da kot predsednik DZ ne namerava vplivati na odločitve poslank in poslancev glede tega, ali se nameravajo odreči predlaganju mandatarja.

Ne spreglejte