Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
10. 12. 2013,
9.33

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 10. 12. 2013, 9.33

9 let

Novi zapleti glede državnega holdinga

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Predsednik DZ Janko Veber je predlog zakona o Slovenskem državnem holdingu v ponedeljek vrnil vladi, ker ne vsebuje ocene finančnih posledic za državni proračun in druga javna finančna sredstva.

Tako ni možno, da bi poslanci predlog zakona obravnavali že na decembrski redni seji DZ. Predsednik DZ je z dopisom vlado pozval, naj predlog zakona o SDH dopolni najpozneje v 15 dneh, sicer se bo "štelo, da predlog zakona ni bil vložen".

Težko ocenjuje ali je šlo pri pripravi zakona za malomarnost Veber sicer težko ocenjuje ali je šlo pri pripravi zakona za malomarnost. "Predstavljam pa si, da ministrstvo za finance pozna finančne posledice zakona in zato upam, da bo to v dopolnjenem predlogu ustrezno predstavljeno," je dejal v izjavi novinarjem v DZ.

"Zakone je treba znati vlagati, če ne daš podatka, da to ne bo imelo finančnih učinkov ... Ne vem, če gre za malomarnost, gre za šlamparijo," pa pravi vodja poslancev SD Matjaž Han.

"Vsekakor pa ta popravek ne pomeni vsebinskih sprememb ... " Kot so sporočili z ministrstva za finance, bodo oceno finančnih posledic dopolnili v skladu s poslovnikom DZ. "Vsekakor pa ta popravek ne pomeni vsebinskih sprememb ali nepopolnosti samega predloga zakona," so še zapisali.

Vodja poslanske skupine PS Jani Möderndorfer pa pravi, da poziv k dopolnitvi predloga zakona ni nič posebnega in da se je to v pretekli parlamentarni praksi že dogajalo. Po njegovih ocenah predloga zakona na decembrski redni seji DZ ne bo pač zato, ker ni bil nanjo pravočasno uvrščen. "To je vsa zgodba. Zakon se ni vrnil, ker še niti prišel ni v DZ," je dejal.

Vlada je predlog zakona o SDH potrdila na seji minuli četrtek. Zakona sicer ni podprl minister za zunanje zadeve in prvak DeSUS Karl Erjavec, vendar je ta s premierko Alenko Bratušek dan zatem vendarle uspel uskladiti zakon s pripombami in zahtevami DeSUS. DeSUS je namreč zahteval samostojnost Kapitalske družbe znotraj SDH.

Ne spreglejte