Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
12. 9. 2011,
13.37

Osveženo pred

4 leta, 10 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 12. 9. 2011, 13.37

4 leta, 10 mesecev

Modro je imeti zemeljski plin

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Tako je naslov letošnje ozaveščevalne kampanje, ki jo izvaja GIZ DZP, Gospodarsko interesno združenje za distribucijo zemeljskega plina.

Z njo želijo različne javnosti seznanjati s prednostmi in ugodnostmi, ki jih prinaša uporaba zemeljskega plina pri odjemalcih ter pri varovanju okolja. Zemeljski plin je najčistejše fosilno gorivo, saj z njegovo uporabo ne onesnažujemo zraka z emisijami prašnih delcev, emisije CO2 pa so najnižje. V kampanji izpostavljajo tudi pomen uporabe zemeljskega plina v tehnologiji soproizvodnje toplotne in električne energije (SPTE). Ta tehnologija je, tako okoljsko kot z vidika zagotavljanja energetske učinkovitosti in finančnih prihrankov, posebej pomembna za institucionalne porabnike, kot so vrtci, šole, domovi za starejše, zdravstveni domovi, pa tudi za v turistične in gostinske objekte, industrijo, poslovne zgradbe, večstanovanjske objekte in ostale zgradbe.

Uporaba zemeljskega plina prinaša zanesljiv, poceni in okolju prijazen energent za ogrevanje, kuhanje, pripravo tople sanitarne vode in celo hlajenje ter proizvodnjo električne energije. Z uporabo najnovejših tehnologij na zemeljski plin je možno doseči visoke energetske in finančne prihranke. Plinski kotli v stanovanjskih objektih ne zavzemajo veliko prostora, z njim se izognemo menjavi plinskih jeklenk, predvsem pa ga nikoli ne zmanjka. Zalog zemeljskega plina je vsaj za 250 let. Kaj vse je dobro vedeti, ko se odločamo za zamenjavo kotla in zakaj je odločitev za zemeljski plin modra izbira? Poiščite distributerja zemeljskega plina v občini in se odločite za energent prihodnosti ter pripomorite k zmanjševanju emisij v ozračje že danes.

www.zemeljski–plin.si

Ne spreglejte