Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
18. 7. 2012,
13.22

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 18. 7. 2012, 13.22

8 let, 8 mesecev

Pritožbe zoper odrejeni pripor senat zavrnil kot neutemeljene

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Odvetnika pisne odločbe o morebitni odpravi pripora za osumljena Voduška in Gaberca še nista prejela, sta pa z njo že seznanjena oba priprta.

Že včeraj smo poročali, da obstaja velika verjetnost, da je senat zavrnil pritožbi zoper odrejen enomesečni pripor, ker bi v nasprotnem primeru svojo odločitev moral sporočiti že včeraj zvečer, ko je potekel 48-urni rok. Če bi se namreč odločil drugače, bi morali osumljena včeraj že izpustiti na prostost.

"Prav nobene odločitve senata še nisem prejel," je za Planet Siol.net povedal odvetnik Vladimirja Voduška Boštjan Penko, ki je od Voduška izvedel, da ta ostaja v priporu.

Zakaj še ni odločitve o pritožbah, smo povprašali predsednika okroženga sodišča v Celju Mirana Jazbinška. Ta je odgovoril, da je senat "zoper sklep dežurnega preiskovalnega sodnika okrožnega sodišča v Celju o odreditvi pripora z dne 14.julija odločil, da se pritožbe zavrnejo kot neutemeljene".

Senat celjskega okrožnega sodišča se je v svojem sklepu za potrditev enomesečnega pripora Vodušku in Gabercu sklicala na to, da je preiskovalni sodnik smiselno povzel vsa dejstva, a se po mnenju odvetnika Borisa Kandutija v zadostni meri ne opredeljuje do subjekitvnih okoliščin priprtih, predvsem kar se tiče razloga pripora, in sicer ponovitvene nevarnosti.

Tako naj bi bilo med razlogi za Voduškov pripor njegovi blokirani računi, da je imel na vratih že rubežnike, medtem ko je med razlogi za podaljašnje pripora Gabercu njegova pokojnina v višini 200 evrov. "Niso upoštevali dejstva, da živi Gaberc v skupnosti z osebo, ki ima dostojne prihodke in ima odprt s.p.," je pojasnil Kanduti, ki razmišlja oziroma preučuje še edino pravno možnost, ki jo še ima na voljo, in sicer zahtevo za varstvo zakonitosti, o kateri odloča vrhovno sodišče.

Menedžerski prevzem? Preverili smo še govorice, da naj bi bili računi oziroma dokumenti, s katerimi naj bi osumljena izsiljevala direktorja Vinka Stiplovška in Gorazda Korošca, trden dokaz, da naj bi se v ozadju dogovarjali za menedžerski prevzem zreškega Uniorja. "Tega ne morem komentirati, ker sam spornih dokumentov še nisem videl," je pojasnil Penko. Ali je šlo v ozadju za nezakonite posle omenjenih direktorjev, že preiskujejo celjski kriminalisti, je v ponedeljek na tiskovni konferenci zatrdil Aleš Slapnik s PU Celje.

Ne spreglejte