Sreda, 19. 3. 2008, 8.47
8 let, 8 mesecev
Renault kangoo 1,5 dCi 85 KM
Ko sedeš v kangooja te generacije, veš, da gre za povsem novo vozilo. Pravzaprav veš, da ne sediš v kangooju, vsaj takem, kot smo ga poznali doslej. Hitro se začneš spraševati, ali morda ne sediš v scenicu ...
Zunanjost, notranjost
... Na scenica spomni podobna sredinska konzola, ob katero nasloniš desno koleno. A potem spoznaš domiselna odlagališča, tista nad glavami, tisto nad sredinsko konzolo, tista v vratih in med prednjima potnikoma, in veš, da je ta avto bolj praktičen kot scenic. Nato potrkaš na plastiko in si rečeš: "No ja, no ja, tole bi bilo pa "žihr mal' boljš'". Zaradi plastike se spomniš na dacio MCV, a hitro priznaš, da se v tem avtu veliko bolje sedi: sedi se precej po "dostavniško" vzravnano, a je volan dovolj pokončen in rokam blizu, pa čeprav je zgolj višinsko nastavljiv.
Vozne lastnosti
Nato se zapelješ in vidiš, da je zadeva manj uglajena kot scenic, a bolj kot logan MCV. Avto je povsem v redu glede nagibanja, blaženja lukenj, hrupa, slednji postane moteč pri avtocestnih hitrostih, kjer se čuti kombijevska aerodinamika. Kaj pa podobnosti s starim kangoojem, ki je višji kot širši? Jih ni, vozne lastnosti so zdaj boljše.
Zmogljivosti, poraba
Motor je spet ena od dobrih lastnosti. V našem primerku se je vrtel znani in že velikokrat pohvaljeni 1,5-litrski dizel. Ni kaj, hvalo mu bomo zapeli tudi tokrat, predvsem zaradi uglajenosti, solidnih zmogljivosti, sploh v mestu in medmestnih relacijah, ter zaradi povsem sprejemljive porabe (6,8 l/100 km).
Cena, tekmeci
No, mogoče bi bil pa zdaj res že čas, da povem, v čem je drugi kangoo boljši od prvega. V prostornosti! Kangoo je zrasel in to občutno. In zakaj tega nisem takoj poudaril? Ker je zrasel samo na raven svojih tekmecev. Naj razložim. Še pred prelomom tisočletja je na trg zapeljal berlingo oziroma njemu enak partner. Požela sta silen uspeh, Renault se ni obotavljal in tik za njima ponudil kangooja (takrat so mu pravili nova katrca). Ostale znamke pa so se obotavljale, a zamudniki so bili vsi po vrsti za približno dva decimetra večji avtomobili, tudi nekaj širši in bolj prostorni. Trg je dobro sprejel tudi tekmece (dobloja, tournea, caddyja, comba), zato so vsi trije pionirji (Citroen, Peugeot in Renault) za drugo rundo pripravili večje avte z bolj z družinskimi ambicijami, za strogo mestne kurirske potrebe pa so že napovedali precej manjše dostavnike. S slednjimi bodo spet pred tekmeci.