Petek, 17. 7. 2009, 9.14
9 let, 2 meseca
BMW K 1300 S

Športnik za potovanja
Motor kljub aerodinamični obliki že na prvi pogled izdaja, da ne gre za dirkaško nastrojenega superšportnika. Pod oklepom sicer bije veliko športno srce, a večja medosna razdalaj ne pomeni le večje stabilnosti pri višji hitrosti, ampak tudi udobnejši položaj voznika. Tudi sopotnik ima pravi sedež in ne le poličko, krmilo ni dirkaško zakrivljeno in šipica je dovolj visoka, da nudi dobro vetrno zaščito.
Kup dodatne opreme
Motor tako združuje športne elemente z razvajajočimi detajli, ki olajšajo tudi daljšo vožnjo. Gretje ročic in sedeža je na BMW-ju skoraj pričakovano, možno pa je dokupiti še kup dodatne opreme, ki lahko služi tudi potovalnemu namenu. Zelo pregledna in zaradi kopice informacij tudi zelo uporabna je tudi armaturka s potovalnim računalnikom.
Lahkoten in stabilen
Ostro naprej pomaknjen vrstni štirivaljnik kljub veliki prostornini ohranja nizko težišče in omogoča lahkotno vožnjo v ovinkih. Obenem pa je motocikel tudi pri visokih hitrostih izredno stabilen. Polege tega vožnjo olajšajo številna elektronska pomagala, ki ga delajo za izrednega v svojem razredu: poleg ABS-a, elektronsko nastavljivega vzmetenja še sistem proti zdrsu pogonskega kolesa. Varnost je tudi pri športnih BMW-jih na prvem mestu.
Športne in potovalne lastnosti
To je eden redkih motociklov, s katerim lahko potujemo po avtocesti ali drgnemo koleno po dirkališču. Najbolje pa se znajde na vseh možnih cestah vmes. Motor s četrt tone mokre teže ni prav lahkoten, a med vožnjo tega ne opazimo. Ciklistika je kot se za BMW spodobi vrhunska, poleg tega za lahkotno in lagodno vožnjo skrbi tudi velika količina uporabnega navora. Možnost prestavljanja navzgor brez uporabe sklopke pa daje motociklu močan športen pridih.
Skrivnost je v prožnosti
Motor ima dober deci večjo prostornino od predhodnika, a namesto prirastka moči ponuja predvsem še dodelano krivuljo moči in navora. Motocikel potegne praktično iz prostega teka in potem ubijalsko enakomerno stopnjuje tempo. Moč je dejansko nekaj, česar nam na tem motociklu nikoli ne zmanjka.
Velikanska zaloga moči
Največjo moč 175 konjičev (129 kW) doseže že pri dobrih 9000 vrtljajih. Velika zaloga navora (140 Nm) pa skrbi, da se lahko ves dan vozimo v eni sami prestavi. Če pustimo, da se motor zavrti do konca pa nam z bučanjem iz izpušne cevi oznanja svoj športni pedigre, pospeševati pa ne neha vse tja do že blizu 300 km/h.
Vsa ta tehnika ni poceni
16.200 evrov hočejo Bavarci za tak stroj. Dodatna oprema prinaša še dodaten kup denarja. A tisti, ki želijo športni motocikel z vso tehnologijo, ki jo je motoristična industrija ta hip sposobna proizvesti, imajo možnost, da si kupijo tak stroj. In če si tak znesek lahko privoščijo, gotovo ne bodo razočarani.
Razred zase
Glede na tehnološko dovršenost med športnimi motocikli nima konkurence, čeprav ima tudi športnejši ducati 1198 S sistem proti zdrsu pogonskega kolesa. Glede na zmogljivosti in namebnost sta mu najbljižja konkurenta suzuki GSX-R 1300 hayabusa in kawasaki ZZR 1400, ki pa zaostajata po tehnološki plati.