Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Gregor Pavšič

Ponedeljek,
9. 7. 2012,
11.20

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 9. 7. 2012, 11.20

9 let, 2 meseca

Varnostni sistem vozniku onemogoči telefoniranje med vožnjo

Gregor Pavšič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Uporaba mobilnega telefona med vožnjo je že večkrat dokazano nevarna. V Indiji razvijajo sistem, ki bi vozniku onemogočil signal na mobilnem telefonu.

Motilci signala onemogočijo telefoniranje

Raziskovalci na indijski tehnološki univerzi v Tamilnadu so bili pri svoji raziskavi najbolj osredotočeni na voznike tovornih vozil. Pri teh je bilo kar 20 odstotkov nesreč s smrtnim izidom povezanih z uporabo mobilnega telefona. Njihovi izsledki so pokazali, da je nevarna tudi uporaba prostoročnega sistema telefoniranja.

Indijci razvijajo sistem, ki bi ugotovil, ali voznik uporablja mobilni telefon. V tem primeru bi se vključil motilec signala, ki bi deloval le lokalno in zato ne bi motil telefoniranja drugih potnikov v vozilu, voznikovo telefoniranje med vožnjo pa bi sistem onemogočil.

Ne spreglejte