Kvalifikacije za SP 2018, 2. krog

Premierni gol dve minuti po vstopu za dragocene tri točke #foto

2

slovenija slovaska stozice | Foto Vid Ponikvar

Rezervist Rok Kronaveter je z zadetkom v drugem krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo zagotovil Slovencem tri točke proti Slovakom (1:0). Evropski prvaki Portugalci so v petek na krilih štirikratnega strelca Cristiana Ronalda razbili Andoro (6:0).

Slovenska reprezentanca je z odlično igro pred več kot deset tisoč gledalci v Stožicah premagala reprezentanco Slovaške. Edini gol je dosegel rezervist, vezni igralec Olimpije Rok Kronaveter v 74. minuti. To je bila prva slovenska zmaga v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2018 in obenem četrta točka.

V svoji skupini so izbranci Srečka Katanca po drugem krogu tako na tretjem mestu za Anglijo in Škotsko, ki ima prav tako štiri točke. V torek se bodo v Ljubljani pomerili z Angleži.

Slovenska reprezentanca se je na dvoboj s Slovaško pripravljala brez Kevina Kampla, ki je odpovedal sodelovanje zaradi utrujenosti. Zaradi zdravstvenih težav je s seznama odpadel napadalec Robert Berić.

Srdjan Cvjetović: V čem smo si s Slovaki podobni in različni
Vzpon in padec Srečka Katanca #portret

Trije levi, ki bodo v Ljubljani gostovali v torek, so pod vodstvom začasnega selektorja Garetha Southgata na kultnem štadionu Wembley v Londonu ugnali Malto, Litva pa odhaja na Škotsko.

Ronaldo nemudoma zblestel

Zvezdnik Reala Cristiano Ronaldo se je po poškodbi prvič predstavil v dresu z državnim grbom in takoj zablestel. Portugalski napadalec je pri visoki zmagi nad Andoro (6:0) dosegel kar štiri zadetke, dva že v prvih štirih minutah tekme.

Zmage se je v petek veselila tudi druga finalistka in gostiteljica Eura 2016, Francija, ki je po zaostanku z 0:1, na koncu zmagala s 4:1, v derbiju večera je Belgija pohrustala BiH, zmag pa so se veselili še Nizozemska, Švica, Ferski otoki, Švedska, Estonija in Grčija.

V Torinu remi, v Albaniji po hrvaških notah

Izkušeni Gianluigi Buffon je v drugem polčasu z veliko napako dovolil, da so Španci prešli v vodstvo, vseeno pa so azzurri na koncu preprečili domači poraz. | Foto: Guliverimage/Getty Images Izkušeni Gianluigi Buffon je v drugem polčasu z veliko napako dovolil, da so Španci prešli v vodstvo, vseeno pa so azzurri na koncu preprečili domači poraz. Foto: Guliverimage/Getty Images

V četrtek so se za točke potegovali v skupinah D, G in I. V Torinu v dvoboju evropskih velesil med Italijo in Španijo nismo videli zmagovalca. Goste je po veliki napaki izkušenega Gianluigija Buffona je v vodstvo popeljal Victor Vitolo, z enajstmetrovke pa je domačim točko priboril Daniele de Rossi.

Senzacija EP 2016 Islandija je bila na tekmi s Finsko na pragu poraza, saj je do izteka rednega dela zaostajala za 1:2, nato pa je sledil pravi mali čudež. V 90. minuti je izenačil Alfred Finnbogason, globoko v sodnikovem podaljšku pa je za popolni preobrat poskrbel Ragnar Sigurdsson.

Oslabljena Hrvaška pa je v albanskem Skadru, kjer so bili prvič v vlogi gostitelja Kosovci, zmagala s kar 6:0 in pokvarila veselico kosovskih Albancev. Že v prvem polčasu je trikrat zadel Mario Mandžukić in odločil srečanje.