Torek, 26. 7. 2011, 9.13
8 let, 9 mesecev
Nočna straža proti smrčačem
Vodstvo hotela je namreč uvedlo stražo, ki po sobah prisluškuje, kateri gosti smrčijo, in jim nato potrkajo na vrata in tako prekinejo hrup, ki je za marsikoga zelo moteč. V nekatere hotele so tudi uvedli "tiho cono", v katero po želji namestijo goste, ki imajo rahel spanec. Tu je nočna straža še posebej pozorna na morebiten hrup, ki lahko vznemirja goste.
Kazen za kršitelje nočnega miru
Gostje, ki bodo v tihi coni s smrčanjem večkrat kršili nočni mir, bodo ob morebitnem ponovnem obisku hotela prestavili na drug konec hotela.
V nekaterih hotelih pa bodo uredili tudi sobe, ki vpijajo hrup. Pri opremljanju so uporabili nove materiale in tehnologije na tem področju – zvočno izolacijo zidov in vzglavja, blazine proti smrčanju in posebne naprave za zmanjševanje težav z dihanjem.
Tretjina odraslih smrči
Po nekaterih raziskavah smrči več kot tretjina odraslih. Pri tem nastaja močan zvok, ki moti tako partnerja kot tistega, ki smrči, ker nima globokega spanca.
Smrčanje nastopi, ko napetost grlnih in drugih mišic, ki nadzorujejo premikanje jezika in čeljusti, popusti. Če so te mišice šibke, mehko nebo pri vdihovanju zraka zaplapola. Glavni vzrok za smrčanje je zožanje zračnih poti, ki ga povzroča mehko nebo.