Raziskava je pokazala, da niso samo ženske tiste, ki bi se poročile samo zaradi partnerjeve debele denarnice, saj naj bi se več kot polovica moških v zakon podala zgolj zaradi denarja.
Zakon v današnjih časih enostavno ni več to, kar je bil nekoč, saj so tega naše babice in naši dedki jemali skoraj kot nekaj svetega. Včasih je bil zakon tudi "blagoslov" za skupno življenje, kar bi danes težko trdili.
Čeprav so ženske zaradi poroke, ki temelji na denarju, velikokrat predmet zgražanja, pa je angleška raziskava dokazala, da ni vedno tako le pri njih. Lahko bi rekli, da smo si ženske in moški sčasoma postali podobni tudi na tem področju.
Namesto čustev finančna varnost
Angleži so tako v raziskavi ugotovili, da je več kot polovica moških (55 odstotkov) takih, ki bi se poročili samo zaradi dobrega finančnega stanja svoje partnerice. Sodelujoči v raziskavi so tudi potrdili, da bi se z bogato partnerico poročili ne glede na njena leta, zunanjost ali osebnost. Kar pa dokazuje, da iščejo partnerico, ki bi jim lahko ponudila neko finančno varnost in brezskrbno življenje.
Ljubezen in zaupanje, ki sta nekoč v zvezi veljala za najpomembnejši vrednoti, je tako izpodrinila finančna varnost. Strokovnjaki ugotovitve raziskave povezujejo z ekonomsko krizo in dejstvom, da ženske v poslovnem svetu postajajo vse uspešnejše.