Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
29. 12. 2010,
8.28

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 29. 12. 2010, 8.28

8 let, 7 mesecev

"Tomaževe misli so name naredile močan vtis"

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Ob ponovnem prebiranju Humarjeve knjige Ni nemogočih poti nostalgično razmišlja športni novinar Franci Pavšer, ki se lahko pohvali s pravo domačo zakladnico klasičnih literarnih del.

Katero knjigo ste nazadnje prebrali, kakšen vtis je naredila na vas? Pred kratkim sem še enkrat prebral knjigo Tomaža Humarja Ni nemogočih poti. Tomaževe misli so name znova naredile močan vtis. Vsakič znova v njegovih besedah najdem še kakšno dodatno sporočilo. V svojem življenju je znal resne in usodne dogodke začiniti s svojo hudomušnostjo in navidezno brezbrižnostjo. V resnici pa se je na vsako svojo potezo odlično pripravil in jo skušal izpeljati v perfekciji. Tudi to knjigo je skrbno sestavljal in je v mojih očeh zagotovo ena najboljših alpinističnih knjig, ki sem jih prebral. Tomaž je znal opis alpinističnih vzponov prepletati s svojimi mislimi in pogledi na svet, ob tem pa dogodkov ni prav nič olepševal, ampak jih je znal sočno opisati. Tomaž je bil eden redkih slovenskih športnikov, s katerim sva bila v občasnih stikih tudi zasebno, zato mi je knjiga še dodatno obudila nekatere spomine.

Se pri knjigah, ki vas zanimajo, raje odločite za nakup ali izposojo v knjižnici? Zelo redko se odločim za nakup knjige, ker imamo doma bogato zakladnico klasičnih literarnih del in jih moram še veliko prežvečiti. Novejše knjige si večinoma izposodim v knjižnici.

Ali bo akcija, v kateri so določene knjige naprodaj za tri evre, pustila trajnejši pečat na bralne navade Slovencev? O trajnejšem pečatu težko govorim, zagotovo pa je to dobrodošla novost, da so knjige dostopne po ceni, ki je le za malenkost višja od revij. V tujini si na letališčih z lahkoto kupiš kakšno knjigo za sprotno branje po sprejemljivi ceni in ni treba, da je nakup knjige skrbno premišljen in načrtovan. Mislim, da je ta akcija v Sloveniji največ pokazala predvsem založnikom, da se da izdati knjige tudi po sprejemljivi ceni, ne pa da tekmujejo predvsem s prestižnimi in razkošnimi izdajami.

Kakšno je vaše mnenje o branju knjig na svetovnem spletu? Ali že imate elektronski bralnik oziroma nameravate kaj podobnega v prihodnje kupiti? Na spletu sem že prebral nekaj poskeniranih knjig. Predvsem pa sem veliko brskal in iskal strokovne knjige in članke o novinarstvu. Elektronskega bralnika nimam.

Ne spreglejte