Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
15. 3. 2011,
9.20

Osveženo pred

7 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 15. 3. 2011, 9.20

7 let, 9 mesecev

V Ambasadi Gavioli bodo snemali film

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
V Ambasadi Gavioli bodo v soboto snemali film Angelski obraz z dobitnikom zlate palme Eliom Germanom in scenaristom legendarne TV-serije Hobotnica Nicolom Badalucco.

V izolskem klubu Ambasada Gavioli bodo na sobotnem Nocturnal Gatheringu snemali tudi kadre novega italijansko-slovenskega filma Angelski obraz (Faccie d'Angelo), v katerem ima glavno vlogo Elio Germano (na fotografiji zgoraj), lanski dobitnik canske zlate palme za najboljšo moško vlogo v filmu Naše življenje (La nostra vita) in eden najbolj priljubljenih italijanskih igralcev zadnjih let. Režijo filma so zaupali Nicolu Badaluccu, scenaristu legendarne italijanske mafijske TV-serije Hobotnica (La Piovra).

Zgodba mafijskega šefa

Scenarij je nastal po avtobiografiji Una storia criminale, ki jo je s pomočjo Andree Pasqualetta spisal šef mafijske skupine Mala del Brenta Felice Maniero, glavnina zgodbe je umeščena v širšo okolico Benetk, delno pa se odvija tudi na slovenskih tleh. Producenta filma sta ljubljanski Svet Filma in italijanski SKY Cinnema, režiser projekta pa je Andrea Porporati, ki se je v devetdesetih letih med drugim proslavil s scenariji za sedmo, osmo in deveto sezono legendarne italijanske mafijske TV-serije Hobotnica.

Zlata palma skupaj z Bardemom

Igralec Elio Germano je lani na filmskem festivalu v Cannesu prejel zlato palmo za najboljšo moško vlogo v filmu Naše življenje, nagrado sta si razdelila s Javierjem Bardemom. Za vlogo Feliceja Maniera, enega ključnih vodij mafije v severni Italiji, se je pilil tudi ob gledanju arhivskih posnetkov TV-postaje Antenatre Nordest, kjer je ob starih poročilih študiral gestikulacijo in barvo glasu mafijskega šefa.

Felice Maniero, ki je prispeval zgodbo, je "krasil" naslovnice italijanskih in svetovnih časopisov po odmevni aretaciji v devetdesetih letih. Pozneje je bil zaprt v strogo varovanem zaporu v Padovi. Mafijski šef, ki ga imenujejo tudi Angelski obraz, je bil obsojen na 33 let zapora in na kazen v višini 200 milijonov tedanjih italijanskih lir. V filmu bomo spremljali življenjsko pot mladega beneškega kriminalca, ki ga vsi imenujejo "il toso" (kar je v beneškem dialektu fant, poba).

Pred nekaj tedni je tudi slovenski kaskader Rok Cvetkov podpisal pogodbo za sodelovanje pri filmu.

Toso postane prava legenda

Pripoved se začne v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja, ko se kot mladenič zaplete v kriminal in ustanovi tolpo, ki dejavnost hitro širi po Benečiji. Ropi bank, nezakonite igralnice, nadzor nad kriminalom na širšem območju - z vsem tem upravlja Tosova tolpa od začetka sedemdesetih do devetdesetih let. Toso, mladenič, ki ljubi razkošje, lepe ženske in hitre avtomobile, pa konkurenco zlomi predvsem s svojo inteligenco in karizmo. Njegovo življenje je težko, polno avantur, odvija se med policijskimi preiskavami, napadi sovražnikov in akcijami s pajdaši, ki mu zvesto sledijo do konca. To je zgodba o fantu, ki je zrasel v skromni kmečki družini, mati pa mu potrpežljivo stoji ob strani, tudi ko zabrede na stran poti. Toso postane kralj Benečije zaradi nezakonitih poslov, ki mu prinašajo kupe denarja. Ker za seboj pušča malo sledi, se dolgo izmika organom pregona, kot neulovljivi kriminalec postane prava legenda, a na koncu ga le izsledijo in spravijo za zapahe.

Napovednik za film Naše življenje:

Ne spreglejte