12.29

8 let, 5 mesecev

Torek, 21. 10. 2008, 12.29

Vogl postavil smuči v kot

Nemec Alois Vogl je tik pred začetkom nove sezone svetovnega pokala naznanil slovo od tekmovalnega alpskega smučanja. Poškodb je bilo preveč.

Čeprav je slovo pri šestintridesetih letih nekaj povsem običajnega, pa bi nemški slalomski specialist Alois Vogl z veseljem tudi v prihodnji sezoni lovil točke svetovnega pokala. A zaradi dolgotrajnih zdravstvenih težav je bil prisiljen sprejeti zadnjo odločitev v svoji tekmovalni karieri. V poletnih mesecih si je privoščil daljši oddih, s katerim se je sicer znebil dolgoletnih težav, vseeno pa je nato ocenil, da ni nared za nastope na najvišji ravni. Vogl se poslavlja po 16 let dolgi karieri v svetovnem pokalu, v kateri je nanizal 156 štartov, se petkrat povzpel na zmagovalne stopničke, od tega enkrat na najvišjo. Edino zmago, sicer zadnjo nemško v moški konkurenci svetovnega pokala, je slavil leta 2005 v Wengnu.