Sobota, 18. 12. 2021, 12.11

Val d'Isere, smuk (ženske)

Štuhčeva spet nasmejana, Goggia pa hitra kot blisk

6

Ilka Štuhec | Ilka Štuhec je smuk v Val d'Iseru končala na 5. mestu, kar je spodbudna napotnica za nadaljevanje olimpijske sezone. | Foto Guliverimage

Italijanka Sofia Goggia je zmagala še na tretjem smuku te sezone in prevzela tudi vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. Odlično vožnjo je prikazala tudi Ilka Štuhec, ki je osvojila 5. mesto (+1.37), kar je z naskokom njen najboljši dosežek v tej zimi. Svoje prve stopničke po 35 mesecih je zgrešila za 46 stotink sekunde. Druga slovenska predstavnica Maruša Ferk Saioni je tekmo končala na 30. mestu.

Sofia Goggia jadra na zmagovitem valu. 29-letna Italijanka je tudi na tretjem smuku sezone prepričljivo pometla s konkurenco. To je njena 11. smukaška zmaga v svetovnem pokalu, sedma zapored. Edina smučarka, ki se ji je približala, je Američanka Breezy Johnson, ki je zaostala le 27 stotink sekunde, medtem ko je imela Avstrijka Mirjam Puchner na 3. mestu že skoraj sekundo (+0 .91) zaostanka.

Zmagovalna trojka: vodilna Sofia Goggia, Breezy Johnson na drugem mestu in Avstrijka Mirjam Puchner na tretjem. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Zmagovalna trojka: vodilna Sofia Goggia, Breezy Johnson na drugem mestu in Avstrijka Mirjam Puchner na tretjem. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Četrto mesto je osvojila Avstrijka Ramona Siebenhofer (+1.33), prvo peterico pa je zaokrožila Ilka Štuhec (+1.37), ki bo z današnjo uvrstitvijo deležna znatne doze samozavesti pred nadaljevanjem sezone. 5. mesto je z naskokom njena najboljša uvrstitev v tej zimi. Svoje prve stopničke po 35 mesecih je zgrešila za 46 stotink sekunde. 31-letna Mariborčanka je bila v Val d'Iseru na lanskem smuku pred natanko enim letom četrta, pred petimi leti pa je na tem prizorišču zmagala na alpski kombinaciji in nato še na smuku.

"Seveda sem zadovoljna z današnjim rezultatom. Vožnja je bila OK, seveda pa bi se dalo kakšen del odpeljati še boljše in hitreje. Generalno gledano sem zadovoljn tako kot se je izšlo," je po tekmi povedala Štuhčeva.

Druga slovenska predstavnica Maruša Ferk Saioni je osvojila 30. mesto (+2.62).

Tekma je minila brez prisotnosti švicarske zvezdnice Lare Gut-Behrami, ki je zaradi okužbe z novim koronavirusom (ima blage simptome) že zapustila Val d'Isere.

Sofia Goggia je z današnjo smukaško zmago, sedmo zapored, prevzela tudi vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala.  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Sofia Goggia je z današnjo smukaško zmago, sedmo zapored, prevzela tudi vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Italijanka vodi tudi v skupnem seštevku

Goggia je s 15. zmago v svetovnem pokalu, 11. smukaško, prevzela mesto vodilne v seštevku pokala. Devetindvajsetletnica iz Bergama je zbrala že 535 točk, Mikaela Shiffrin iz ZDA, ki je smuk izpustila, ima na drugem mestu deset točk manj.

Italijanka je z največjim možnim seštevkom smukaških točk na treh smukih (300) vodilna smukačica v posebnem seštevku discipline. Johnsonova na drugem mestu zaostaja 60 točk, Štuhčeva (71) je deveta.

To je bil zadnji ženski smuk v letu 2021. Pred februarskim smukom v Pekingu za naslov olimpijske prvakinje se bodo smukačice udarile še trikrat januarja, in sicer v Zauchenseeju (15. 1.), Cortini d'Ampezzo (22. 1.) in Garmisch-Partenkirchnu (29. 1.).

Jutri bo v Val d'Iseru na sporedu še superveleslalom, četrti v sezoni.

Ilka Štuhec
Sportal Lara Gut-Behrami pozitivna na covid-19, manj spodbuden drugi trening Ilke Štuhec
Ilka Štuhec
Sportal Zelo spodbuden nastop Ilke Štuhec
Elvedina Muzaferija
Sportal Bosanka, ki je v Koreji vihtela zastavo, boljša od obeh Slovenk
Lara Gut-Behrami
Sportal Kakšne so posledice padca svetovne prvakinje?
Federica Brignone
Sportal Zmagovalka superveleslaloma Federica Brignone, Slovenki pod pričakovanji
Lara Gut Behrami
Sportal Lara Gut Behrami zmagovalka superveleslaloma, Štuhčeva in Ferkova skromni